Haber

Nicolo Zaniolo’nun anası Francesca Costa’dan izahat: Oğlum Galatasaray’ı seçti zira…

Spor Toto Üstün Lig’de birinci sırada yer edinen Galatasaray, dönem ortası aktarma devrinde gruba kıymetli destek sunar yapmış oldu. İtalya Serie A ekibi Sassuolo’dan Kaan Ayhan’ı takımına katan sarı – kırmızılılar, ikinci transferini de Serie A’dan yapmış oldu.

Roma’da forma giyen 23 yaşındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo Galatasaray’a aktarma olurken, sarı – kırmızılıların bu aktarma Avrupa’da büyük ses getirdi.

TRANSFERİN DETAYLARI

Galatasaray, Kamu Aydınlatma Platformu’na yapmış olduğu açıklamada genç yıldızın 15 milyon Euro bedelle aktarma bulunduğunu belirtirken, şu sözler yer aldı;

“Ustalaşmış Futbolcu Nicolo Zaniolo ve kulübü A.S.Roma S.r.l.ile oyuncunun transferi mevzusunda mutabakata varılmıştır.

Buna nazaran, Futbolcunun eski kulübüne 15 Kasım 2023 tarihinden adım atmak suretiyle 5 döneme yayılmış eşit taksitte, 15.000.000 EUR kati aktarma bedeli ödenecektir.

Futbolcunun ileride bir diğeri kulübe satılması durumunda, elde edilecek kati aktarma bedeli karının %20’si A.S. Roma S.r.l.’ye ödenecektir.

Futbolcu ile 2022-2023 döneminden başlayarak 4.5 dönem için mukavele imzalanmıştır.

Buna nazaran, Futbolcumuza 2022-2023 periyodu için net 900.000 EUR, diğeri dönemler için net 2.750.000 EUR dönemlik maaş ödenecektir.

Ek olarak A.S. Roma S.r.l. ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak suretiyle 2023 yılı içinde hazırlık karşılaşması düzenlenmesi mevzusunda mutabakata varılmıştır.”

ZANIOLO’NUN ANNESİNDEN AÇIKLAMA

Nicolo Zaniolo’nun anası Francesca Costa, İtalyan Corriere dello Sport’a çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Costa, Roma’nın Zaniolo’ya karşı olan tavrını eleştirirken, Galatasaray hakkında da konuştu.

İşte Francesca Costa’nın açıklamaları:

‘DELİ YA DA HAİN DEĞİL’

“Oğlum meczup ya da hain değil. Olmadığı biri suretiyle resmedildi. O da her insan suretiyle hatalar yapmış oldu. Öbürleri da yapıyor. Tamamımız yapıyoruz.

Vaka anlatıldığı suretiyle değil. Evvelce Roma’da uzun seneler kalabileceğimize inanıyorduk, ancka geçen ay bunun olamayacağını anladık.”

“50-60 MİLYON EURO İSTEDİLER”

“Tiran’da oynanan Konuşma Ligi finalinde gol atmasının akabinde ayrılık ihtimallerini düşündük. Kulüple de konuştuk, fakat transferine müsaade vermek için 50-60 milyon Euro istediler.

Zaniolo için bu türlü bir teklif gelmedi ve ikimiz de memnun bir formda Roma’da kalmaya devam ettik.”

“NICOLO FARK ETMEYE BAŞLADI”

“Nicolo maaşında uygunlaştırma yapılmasını bekliyordu. Ekipteki tüm oyuncuların kontratları yenilendi, lakin nedense Nicolo için bir teşebbüste bulunmadılar.

Günler geçtikçe Nicolo kendisini projenin bir modülü olmadığını fark etmeye başladı.

Roma, Haziran ayında ona kendisini satmayı düşündüklerini bildirdi. O günden itibaren kendisine daima dışlanmış biri suretiyle hissetmeye başladı.

Aslen her şey bu türlü gelişti. Kulüp, Nicolo’ya karşı asla adil davranmadı.”

‘MAAŞINI İNDİRMEYE BİLE HAZIRDI’

“Bournemouth’un Nicolo’ya 5 milyon Euro teklif etmiş olduğu haberleri yanlışsız değil. Zaniolo, Milan yada Tottenham’a aktarma olmak için maaşını düşürmeye bile hazırdı, lakin kulüpler Roma ile anlaşamadı.”

GALATASARAY’I NEDEN SEÇTİ?

“Galatasaray’ı seçtik zira Roma onu yarı yolda bıraktıktan sonrasında Nicolo’ya onu oldukca istediklerini hissettirdiler Zaniolo, yeniden doğmak için Galatasaray’ı seçti.

Ne ben, ne Nicolo, ne de akrabalarım Roma taraftalarına kızgın değiliz. Roma taraftarlarına her zaman minnettar olacağız.

Bizi oldukca eleştirdiler, lakin bu onların hatası değil. Kendilerine açıklanana inandılar.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu