Haber

Nihat Kahveci Karagümrük-Beşiktaş müsabakasını kıymetlendirdi: Niçin yedekti anlamadım

Süper Lig’de Fatih Karagümrük ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş tepe yarışında kıymetli bir yara aldı. Trt Spor yorumcusu Nihat Kahveci çaba sonrasında değerlendirmelerde bulunmuş oldu

“TAYFUR ÇOK BOŞLUK BIRAKIYOR”

“Cenk misyonunu yapmış oldu, 1 direkten dönen şutu var. Gedson yeniden vazifesini yapmış oldu diyebiliriz. Tayfur orta alanda oynayınca fazlaca boşluk bırakabiliyor geri dönüşü daha ağır olduğundan. Karagümrük orta sahayı uygun kullandı. Masuaku’yu Coly fazlaca zorladı.”

“DIAGNE NEDEN YEDEKTİ ANLAMADIM”

“5’te 5’le geliyorsun ve Karagümrük’le oynuyorsun. Karagümrük bolca gol atabiliyor Borini ve Diagne’yle. 1 tane attı, 1 tane de yedi. Diagne örnek olarak niçin yedek bırakıldı anlamadım. Colin Kazım’in girmiş olduğu durumlara Diagne girse gol olabilirdi. Borini ve Bertolacci’nin de konumları vardı. Karagümrük 1 puana memnundur. Beşiktaş suretiyle bir kadrodan 1 gol yedi ve 1 puan aldı”

“SAISS 11’DE OLMALIYDI”

“Saiss’e meydana getirilen teklifle ilgisi yoksa Saiss 11’de olmalıydı. Rosier’in cezası düşmese oynamasa da olabilir suretiyle oynadı. Tayfur oynasa daha muntazam olabilir diyebiliyoruz. Redmond beklenti altında. Dele Alli 1 maç muntazam oynadı, bugün birinci maçlardaki suretiyle oynadı”

‘GEDSON MAÇ BİTİYOR KART GÖRÜYOR’

“Redmond cezalı duruma düşüyor, Rosier kırmızı kart görüyor. Gedson maç bitiyor sarı kart görüyor cezalı duruma düşüyor. Orta alana daima bir arayış var lakin Gedson sen orada daima oynuyorsun. Ismael periyodundan alınacak bir söz var, disiplin problemi. Maçtan sonrasında yaptığın izahat senin yaptığını toparlamaz.”

‘DİLİMDE TÜY KALMADI’

“Bigün Rosier, bigün Gedson. Beşiktaş 1 puan daha kaybederse şampiyonluk yarışı bitti diyeceğiz. Sivas’a hava soğuk diye mi gitmeyeceksin Sivas. Orada oynanabilecek maç suretiyle dediler fakat Sivas’ın soğuğu Olimpiyat’ınkine benzemez. İşin ofansında defansında varsın, senin katkın kıymetli lakin maç bittikten sonrasında kart görüp dostlarını yalnız bırakıyorsun. Seni övmekten dilimde tüy kalmadı fakat yanlış oldu”

‘GALATASARAY 3 MAÇ KAYBEDECEK SEN O ORTADA KAZANACAKSIN’

“Beşiktaş tekrardan 1 puan bile alamayacaktı. Şöyleki bir şey var. Galatasaray Ümraniye’yle oynayacak. Puan farkı 9 Beşiktaş’la Galatasaray ortasında. Rakibin 3 maç kaybedecek, sen de 3 müsabakasını kazanacaksın o ortada. Ortada Fenerbahçe de var.”

“BEŞİKTAŞ OFANSTA MAKÛS OYNADI”

“Beşiktaş’ta 5’te 5, Aboubakar gelmiş, moraller artmış, kazanma alışkanlığı gelmiş lakin maça bir başlıyorsun çabucak 2 tane durum yedin. Tamam hava soğuk lakin Beşiktaşlı oyuncular geride pas yapıyor falan. Tayyip ve Welinton ikilisi olmuyor o belirli. Şuan Beşiktaşlı taraftarlar şampiyonluk ismine umutlandılar 5 maçlık seriyi görünce lakin bugünkü oyunda ofansif ve defansif problemler var. Geçen hafta da problemler yaşadı sadece atak tarafını fazlaca âlâ yapmışlardı. Dele Alli’yle, Cenk’iyle Aboubakar’la. Beşiktaş ofansta da fazlaca iğrenç oynadı.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu