Haber

Nuri Şahin ve Hamit Altıntopu’u dolandıran vergi müfettişine 6 yıl hapis!

İspanya Yüksek Mahkemesi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İdare Konseyi Üyesi Hamit Altıntop ve Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’in de ortasında bulunmuş olduğu futbol dünyasından 38 adı dolandırdığı argüman edilen bir vergi müfettişini, 6 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

18.8 milyon Euro ödeyecekler

İspanya’nın önde gelen El Mundo gazetesinde yer edinen habere nazaran, daha evvel Madrid’deki lokal mahkemenin 2.5 yıl mahpus cezası verdiği müfettiş için savcılık temyize gitti.

Temyizin akabinde bir kez daha değerlendirmeye alınan dava sonucunda vergi müfettişine 6 yıl, 3 destekçisine ise 8’er yıl mahpus cezası verildi. Kelam mevzusu bireylere ayrıyeten 18.8 milyon Euro da para cezası kesildi.

Şahin’den 1.2 milyon Euro

Toplamda 6.2 milyon Euro dolandırdığı belirlenen bireylerin, Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’den ise 1.2 milyon Euro almış olduğu açıklandı.

Hamit Altıntop’u 552 bin 272 Euro, Emir Spahic’i 214 bin 504 Euro, bir devir Antalyaspor ve Yeni Malatyaspor forması giyen Aly Cissokho’yu 415 bin 337 Euro dolandırdığı söz edildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu