Haber

Okan Buruk, Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrası konuştu

Süper Lig’in 23. haftasında konuk etmiş olduğu Trabzonspor’u 2-1 yenik eden ve Mükemmel Lig’de 12 maçlık yengi serisi yakalayan önder Galatasaray, maç ziyadesiyle en yakın takip edeni Fenerbahçe ile ortasındaki puan farkını 9’a çıkardı.

Galatasaray’ın başlangıcında çıkmış olduğu son 12 Mükemmel Lig maçında puan kaybı yaşamayan, lig tarihinde bir dönemde üst üste 12 yengi alan birinci Türk teknik yönetici olan Okan Buruk, 90 dakikanın akabinde yayıncı kuruluşa konuştu.

Puan farkını açarak devam etmek istediklerini vurgulayan Buruk, “Maçı domine eden ve hak eden taraftık” dedi ve ekledi:

“Daha çok atabilirdik. Üçüncü golü atıp, maçı erken bitirebilirdik. Son dakika baskı yedik. Rakibin vuruşları tesirli olsa, 2-2 de bitebilirdi. Bu kadar kıymetli bir maça nazaran hamle istatistiklerimiz yüksek.”

‘Bugün bu stadyum 100 bin şahıs olsaydı, 100 bin şahıs gelirdi’

Kendilerini destekleyen taraftarlarına da teşekkür eden başarıya ulaşmış teknik adam, “Bugün bu stadyum 100 bin şahıs olsaydı, 100 bin şahıs gelirdi.” dedi.

‘Darbenin ne getirdiğini tam olarak bilemiyoruz’

Sakatlığı sebebiyle oyuna devam edemeyen ve sedyeyle kenara alınan Fernado Muslera’nın ayağında bir ağrı bulunduğunu lisana getiren deneyimli isim, “Doktorumuz hastanede kıymetlendirecek. İnşallah kıymetli bir şey yoktur ve ufak bir şeyle atlatırız. Bir darbe aldı, darbenin ne getirdiğini tam olarak bilemiyoruz. Yalnızca Galatasaray için değil, Türkiye için kıymetli bir isim.” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu