Haber

Ömer Erdoğan: İnşallah hoş bir futbolla 3 puanı alan taraf oluruz

Ankaragücü, Mükemmel Lig’in 21’inci haftasında konuk edeceği Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdürdu. İdman öncesinde MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan, açıklamalarda bulunmuş oldu. Uygun bir gidişata haiz olduklarını belirten Ömer Erdoğan, “Futbol manasında tahminen son maçlarda sonuca yansıtamadık lakin ilerisi için oldukca ümit vadeden bir futbol oynuyorduk, oldukca kafi çaba eden bir futbolcu kümemiz vardı. Son iki maçta bu uygun oyunun karşılığını galibiyetler ve puanlarla almış olduk. Artık içeride oynayacağımız oldukca kıymetli bir Gaziantep maçı var. Bilhassa son maçtaki galibiyetin manasının daha kafi olması için bu maçta galip gelmemiz gerekiyor. Hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İnşallah dolu bir stadyumda, taraftarlarımızın önünde hoş bir futbolla 3 puanı alan taraf oluruz” dedi.
“SON HAFTALARDAKİ HOŞ GİDİŞATIN MİMARI OYUNCU KARDEŞLERİM”
Gaziantep FK’da teknik yönetici değişimi sebebiyle oluşan belirsizliğin oyun planlarını değiştirmeyeceğini kaydeden Erdoğan, “Mühim olan bizim neler yapabileceğimiz. Ikimiz de artık bazı şeyleri oturttuk. Bilhassa grup savunmasını oldukca mühim ve uygun bir halde yapıyoruz. Tahlillerde de bilhassa oyuncularıma ısrarla gösterdiğim şey, bizim Konya’da sonuca ulaşmamızın sebebi sahiden ekip halinde oldukca âlâ müdafa yapmamızdı. Evvelki oynadığımız Galatasaray deplasmanı, Adana Demirspor deplasmanı, Beşiktaş kupa maçında futbol olarak, durum olarak daha dolu bir oyun vardı lakin Konya maçında da o denli bir futbol gerekiyordu. Biz her zaman keyif veren futbol oynamak, topa oldukca haiz olmak ve durum üretmek istiyoruz lakin kimi maçlarda maçın gidişatına nazaran oyuncuların oyuna nazaran tepki göstermesi gerekiyor. Bu da karakteri ile ilgili. Kimi zaman rakibin oyun anlayışı gidişatı diğer bir oyuna itiyor. Oyuncularım mevzusunda beni en oldukca keyifli eden şey, hepimiz saha içinde oldukca fazla mesuliyet alıyor. Bizi bundan sonrasında da muvaffakiyete götürecek en kıymetli faktörlerden bir tanesi saha içinde her insanın mesuliyet alması ve dayanışması. Son haftalardaki hoş gidişatın mimarı oyuncu kardeşlerim” diye konuştu.
“BELKİ BU AKŞAM BİR OYUNCU ORTAMIZA KATILACAK”
Takıma yapılacak desteklere ilişik de konuşan Erdoğan, geçirme kadar kıymetli olan bir diğeri bahsin da takımda sayıyı azaltmak bulunduğunu tabir ederek, “Fazlaca ilerlediğimiz oyuncular var, bugün bekleyip aksamalar sebebiyle yarına ertelediğimiz oyuncular var. Tahminen birisi de bu akşam ortamıza katılabilecek. Fazlaca ağır bir halde mesai harcıyoruz. Aradığımız her mevkide oyuncuları belirledik ve oldukca mühim evre kaydettik. Gayem altyapıdan oyuncularla beraber 24 kişilik bir ekip ve 4-5 oyuncuyu ortamıza katmak” dedi.
“KUPADA ÇEYREK FİNALE KALMAK GURUR VERİCİ”
Ömer Erdoğan, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Finali’ndeki Trabzonspor eşleşmesine de değindi. Kupa maçı için uzun bir süreç bulunduğunu ve ilk olarak önlerindeki maça bakacaklarını tabir eden Erdoğan, “Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kalmak bizim için gurur verici. İnşallah Trabzonspor maçına kadar ligdeki gidişatımızı oldukca daha sıhhatli sürdürüp kupa maçına da oldukca daha moralli ve özgüvenli çıkmak istiyoruz” tabirlerini kullandı.
Alper ŞAŞMAZ/ANKARA,(DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu