Haber

Onur Bulut gerçekleri ortaya çıktı! Oysa Kayserispor…

Onur Bulut için Beşiktaş ve Fenerbahçe, oyuncuya dönem ortası öncesinde talip olmuştu. Bu süreçte sarı-lacivertliler, Kayserispor cephesiyle Mame Thiam transferinden kalan 1.6 milyon Euro alacağını silip, üstüne 1.3 milyon Euro da bonservis içeren toplam 2.9 milyon Euro’luk bir mutabakat sağlamış oldu.

Kayserispor, 28 yaşındaki sağ bek ile geçtiğimiz ay 3 senelik yeni bir mukavele imzalarken, muhteviyatında de 6 Şubat’a kadar F.Bahçe’nin öncelikli hakkı olduğu, sonrasında ise rastgele bir kulübün 1 milyon Euro çıkış bedeli ödemesi halinde futbolcunun tek taraflı mukaveleyi sonlandırma hakkının bulunmuş olduğu kayda geçti.

Sarı-kırmızılılar, Onur’a F.Bahçe ile görüşmesi istikametinde telkinde bulunurken oyuncu da sarı-lacivertlilerin yöneticisi Selahattin Kalımlı ile görüştü lakin teklifi kabul etmedi.

‘AÇIKALIN İMZALADI, ONUN YETKİSİ YOK’

Beşiktaş, 6 Şubat geçtikten sonrasında 1 milyon Euro’yu Kayserispor’a göndererek ulusal futbolcuyu takımına kattı. Sarı kırmızılılar bu parayı birebir gün iade ederek, meydana getirilen mukaveleyi önder vekili Nurettin Açıkalın’ın imzaladığını lakin kendisinin imza yetkisinin bulunmadığını belirterek ilgili kontratın geçersiz bulunduğunu öne sürdü.

KAYSERİSPORLU YÖNETİCİLERE KABAHAT DUYURUSU

Geçtiğimiz günlerde Kayseri tarafı, Beşiktaşlı idarecilerle görüşüp, “Mevzuyu tatlıya bağlayalım” bildirisi iletti. Lakin Beşiktaş, kendilerinin protokollere uygun hareket ettiğini belirtip 1 milyon Euro haricinde rastgele bir ödeme yapmayacaklarını kaydetti.

Siyah-beyazlılar, tüm mukavele ve protokollerin, maillerin, WhatsApp iletilerinin dahi kendilerinde bulunduğunu söz edip haklı olduklarını belirtti.

Kayserispor mevzuyu Uyuşmazlık Tahlil Heyeti’ne taşımaya hazırlanırken, bir atak de Onur’dan geldi. Oyuncu, Kayseri ile sözleşme imzaladığı gün birebir odada yer edinen tüm sarı-kırmızılı yöneticiler hakkında cürüm duyurusunda bulunma sonucu aldı.

Kayserispor’un hukuksal işlerini F.Bahçe’nin eski yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu yürütürken, Beşiktaş da ilgili tüm dokümanlar ışığında fazlaca sayıda avukat ile görüştüklerini ve rastgele bir problem görmediklerini belirtti.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme, A Spor’da canlı yayında konuştu. Elyasa Süme açıklamasında, “Oldukca üzgünüm, Türkiye’de şu an fazlaca daha kıymetli ve değişik mevzular var. Bu tarz şeyleri konuşmak beni derinden üzüyor. Tüzel bir süreç işleyecek. Ben Onur Bulut ile bir arada kulüpteydim. Ben güya birileri işbirliğiyle yapmışım suretiyle kelamlar edildi. Tezler oluyor, yanlış anlamayın fakat bu savlar dolaylı de olsa suçlamaya dönüyor. Bu güzel bir şey değil, berbata kaçıyor. Bu sebeple konuşuyorum. Avukatların hitabı lazım şu an. Benim vazifem, futbolcuyu temsil etmek. 300’e yakın Üstün Lig maçım var. Kimse hakkımda bu türlü konuşmadı, konuşamaz” sözlerini kullandı.

“BAŞKAN DA ORADAYDI”

Elyasa Süme, Onur Bulut’un imza attığı anda Kayserispor Lideri Ali Çamlı’nın da bulunduğunu belirtti. Elyasa Süme açıklamasında, “Kısa ve net. Ben kimselerle ortaklık yapmadım. Ben futbolcu temsilcisiyim. Ben bir kulüple konuşurum, öteki kulüple görüşürüm. Ben Kayserispor’da liderin odasında bir muahedeye varıyorum, önder ve yöneticiler var. Asla kimsenin ardında iş yapmadım ben. Ne bana, ne Kayserispor’a, ne Beşiktaş’a yakışır. Hiç kimseye yakışmaz. Üstelik orada bulunurken yanımda Onur Bulut ve Kayserispor yetkilileri de vardı. Rastgele bir kulübü kandırma durumumuz yok. Kulüpler, futbolculardan üsttedir. Biz işimizi yaparız. Futbolcunun bir isteği var, açık açık söylüyor. Onur Bulut, ‘Beşiktaş’ta oynamak isterim’ dedi. Odada Kayserispor’un lideri, yöneticiler, sportif yönetici, yönetimsel çalışanlar vardı” diye konuştu.

BİZİM TARAFIMIZDAN ÜÇ KAĞITÇILIK OLMAZ

“Hukuki bir süreç var. Benim fazlaca konuşmama gerek yok” diye belirten Elyasa Süme, “Her şey ortaya çıkacak. Bir imzalar atıldı, protokol yapılmış oldu. İmzalar atıldı. Her insanın bundan haberi var. Canlı gösterim yapalım, karşı karşıya oturalım, bana birisi gelsin ‘Ben bu türlü bir şey söylemedim’ desin, göreyim. Ben kimseyi kötülemiyorum. Haklı, haksız demiyorum. Açık yüreklilikle ne işe yaradığını söylüyorum. Bizim tarafımızdan bir üç kağıtçılık olmaz, hayatta olmaz” açıklamasını yapmış oldu.

“BEŞİKTAŞ’TA OYNAMAK İSTEDİĞİNİ HERKESE SÖYLEDİ”

Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme, deneyimli sağ bekin Beşiktaş’ta forma giymek istediğini her insana lisana getirdiğini altını çizdi. Elyasa Süme, “Her insanın her şeyden haberi olur. Liderin veya rastgele birinin gerisinden iş yapma bahtım olur mu? Birazcık mantıklı olalım lütfen. Saçmalık olur. Kayserispor kulübünün içerisindeyiz. Konuşuldu imzalar atılıyor ve anlaşılıyor. Biz öyleyse çıkıyoruz. Onur Bulut, Beşiktaş’ta oynamak istediğini her insana söylemiş oldu. Beşiktaş’ta oynamak için her türlü fedakarlığa hazır bulunduğunu da bahsetti” dedi.

Elyasa Süme, “Var ise yanlış bir şey canlı yayında gelsinler söylesinler ben mesleği bırakırım. En büyük gurursuz benim bu türlü bir şey var ise. 30 yıl futbol işindeyim. 30 yıl daha kalacağım. Ben bu mesleği namusumla gururumla yapacağım. Önder da oradaydı, yöneticiler de oradaydı. İmzalar atıldı, biz bu formda mutabık kaldık diye çıktık odadan. Ondan sonrasında bu türlü bir şey çıktı karşımıza” kelamlarıyla konuşmasını sürdürdü.

“VİCDANI ÇOK RAHAT”

“Onur Bulut’un vicdanı rahat” diyen Elyasa Süme, “Kayserispor için elinden geleni yapmış oldu. Bonservisi elindeyken Kayserispor’a aktarma oldu. Uzatma sürecinde vs. öncesinde de söyledik. Önceliğin Kayserispor bulunduğunu lisana getirdik. Naturel ki bu bir tecim. Her zaman, her yerde ahlaklı çalışmak lazım. Onur Kayserispor’u fazlaca seviyor. Her şeyini verdi, kulübe para da kazandırdı. Onur’un Kayserispor lideriyle el ele fotoğraf verip Beşiktaş’a gitmeliydi. Bunun için fazlaca üzgünüm. Kendi isteği bu taraftaydı, bundan dolayı içi fazlaca rahat” sözlerini kullandı.

BEŞİKTAŞ’TAN SERT SÖZLER!

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Bilgihan Cenk Sürmen, Twitter üstünden yapmış olduğu açıklamada ; “ Kendi topluluğunuza sempatik gözükmek için ,BEŞİKTAŞ hakkında konuşmak sana büyük gelir.Düzmece evrak ,düzmece imza ile Kayseri kentini temsil etmek size yakışmıyor.Aklınızı,bir futbolcunun hakkını iyi mi çalarız yerine,depremzedelere iyi mi bir kesim daha yararlı olabiliriz diye kullansanız; Aklınız yoksa karacılık attığınız ,Depremin birinci saatlerin beri tüm gücü ve topluluğu ile alanda Olan cadırkentler kuran,sıcak yiyecek dağıtan ,1 tayyare ,200 den fazla tır gönderen ve daha yolun başındayız diyen BEŞİKTAŞ ‘ı Örnek alıp yüzde birini yapsanız …” tabirlerine yer verdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu