Haber

Orduspor Küme Düştü

Spor Toto 2’nci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Orduspor, İspanya’nın Granada takımına 66 bin euro tutarındaki borçlarını ödemeyince FIFA, 6 puan silme cezası verdi. Bu karar ile ligin bitmesine 4 hafta kala Orduspor küme düştü.

Orduspor, Granada Kulübü’nden 2013 senesinde kiraladığı oyuncu Jaime Romero ile kulübüne olan 66 bin euro transfer borçlarını ödemedi. İspanyol takımı bunun sonrasında dosyayı FIFA’ya iletti. FIFA’nın incelemesi sonucu Orduspor’un 6 puanı silindi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da bu kararı onadı.

Orduspor’un bu sezon topladığı 18 puanından 6’sı silinerek 12’ye düşürüldü. Mor beyazlı ekibin önceden de 3 puanı Futbol Federasyonu tarafından silinmişti. Orduspor Başkanı Yaşar Pamuk, 2 aydan bu yana gazetecilere açıklama yapmadığı halde adı kullanılarak haber ve iddiaların yayınlandığını söyledi. Pamuk, şöyle dedi:

“Orduspor Kulübü’nün borçları sebebiyle 6 puanı silindi. Daha önce mali kriterlere uymamakla alakalı 3 puanı silindi. Granada kulübüyle alakalı borç sebebiyle şimdi 6 puan silindi. Tahmin etmediğimiz, bilançoda yer almayan süreçler var. Bu Granada onlardan biri. Ne 3 puan, ne 6 puan bizim hatalarımızla olan, yapabileceğimizden dolayı değil. Gönlümüz isterdiki bu olmasın.

6 puan silme durumu öncedenki zamanlarda da uygulanabilirdi. Geçen yılki hatayı yapmadık. Geçmişle ilgili eski yönetimi hiçbir zaman suçlamadım. Orduspor’un yalnızca kulüp borcu 15 000 000 TL. Yalnızca Galatasaray’a 8 000 000 TL borç var.”

Yaşar Pamuk, lig bitiminde kongreye gidileceğini ve kulübün geleceğini ele alacaklarını ekledi.

Kaynak:sabah.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu