Haber

Penaltıyı kurtaran Belçikalı kaleci Arne Espeel alanda yığıldı, hastanede yaşamını yitirdi

Futbol dünyasında yaşanmış olan trajedilere bir yenisi Belçika’da eklendi. Winkel Sport B ekibinin formasını giyen Belçikalı kaleci Arne Espeel grubu için çaba ederken alanda yaşamını yitirdi.

PENALTIYI KURTARDIKTAN SONRA YERE YIĞILDI

Takımının Westrozebeke ile oynadığı müsabakada bir penaltı vuruşunda gole müsaade vermeyen 25 yaşındaki kaleci sonrasında yere yığıldı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

İlk müdahalesi alanda meydana getirilen Espeel hastaneye kaldırılmasından kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi. Belçika’nın West Flanders Eyaleti’nde oynanan yarışma tüm ülkeyi ve futbol dünyasını yasa boğdu.

ÖLÜM NEDENİ BELİRSİZ

Ölüm sebebi şimdi belirlenemeyen kalecinin yaşamını yitirme sebebinin yapılacak otopsinin akabinde katılık kazanması planlanıyor.

TAKIM ARKADAŞLAR DUŞTA ÖĞRENDİ

Winkel Sport B asistanı Stefaan Dewerchin yaşanmış olan bu beklenmedik durum sebebiyle son aşama mutsuz olduklarını belirtirken, “Espeel yere düştüğünde top hala oyundaydı. İzlemesi hakikaten vahimdi. Maçtan sonrasında tüm oyuncularımız duş aldı ve kalecimizin hastanede yaşamını kaybetmiş olduğu haberi hepimizi şoka uğrattı. Bazı oyuncularımız yaşanmış olan durumu hala tam olarak algı etmekte zorlanıyor” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu