Haber

Rafa Benitez’den İstanbul itirafı! ‘Bunun hakkında pek konuşmuyoruz’

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool ile inanılmaz muvaffakiyetler yakalayan İspanyol Teknik Yönetici Rafa Benitez The Guardian’a röportaj verdi. 62 yaşındaki futbol adamının kelamları fazlaca konuşuldu. Bilhassa Carlo Ancelotti ile yaşadıkları rekabeti lisana getitirirken İstanbul’da oynanan Şampiyonlar Ligi finaline de atıfta bulunmayı dikkatsizlik etmedi.

‘FUTBOL BUDUR’

Carlo Ancelotti ile ortalarındaki diyalog sorulduğunda Benitez, “Ben İstanbul dersem, o Atina der.” diyerek cevap verdi. Liverpool’un 2005 Şampiyonlar Ligi finalinde Milan’a karşı geri dönüşünün üstünden neredeyse 18 yıl geçti lakin deneyimli teknik insanın gittiği her yerde bu durum gündem oluyor. Eski Liverpool menajeri, “Carlo Ancelotti’yi gördüğümde bunun hakkında pek konuşmuyoruz, O bunun hakkında konuşmaktan hoşlanmıyor ve ben de iki yıl sonraki final hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum. Atina’da daha güzeldik ve kazanamadık; İstanbul’da şahane bir kadroları vardı ve yoktu. Futbol budur.” sözlerini kullandı.

TARİHİN EN İYİSİ

Benitez, “Münakaşaya açık olmayan bir şey de, İstanbul’un duygusal açıdan tarihteki en kafi Avrupa Kupası finali olduğu ve muhtemelen daha uzun seneler da o denli kalacağıdır.” kelamlarını söylemiş oldu.

FİNANSAL FAİR PLAY SÖZLERİ

Röportaj esnasında Finansal Fair Play hakkında da epeyce öncemli kelamlar söyleyen Benitez, sistemin denetim ve savunma sağladığını, fakat “bu aralığın her zaman artması yerine” en alttaki grupların en üstteki kadrolara yaklaşabilmesi için değişik halde ele alınması ve değişik halde yapılması icap ettiğini öne sürüyor.

 

 

Bu durumla ilgili olarak da Benitez şu kelamları sarf ediyor:

“Otomobille fazlaca süratli gidersen tamam lakin polis radarla seni yakalayabilir. Adaletin kendi yolunu izlemesine müsaade vermeliyiz; tüm detaylara haiz değiliz.”

FAVORİSİ NAPOLİ

Şampiyonlar Ligi’nde de favorisinin Napoli bulunduğunu belirten Benitez, “İnsanlar Madrid hakkında konuşuyor, olağan takımlar. Lakin Napoli kendinden güvenli, güzel oynuyor, ligde kuvvetli, bu yüzden bu çok da fazla dikkat dağıtıcı değil ve ne kadar ilerlerlerse o denli büyüyecekler. Ve niçin olmasın? Kazanacaklarını söylemiyorum lakin niçin olmasın?” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu