Haber

Ronaldo hayranı Nadal’dan Messi’ye övgüler

Spor dünyasının en itibarlı mükafatları ortasında gösterilen Laureus Dünya Spor Mükafatları öncesi adaylar aşikâr oldu. Dünya Kupası’na Arjantin Ulusal Ekibi ile damgasını vuran Lionel Messi, senenin atleti mükafatına aday gösterilirken bir diğer aday Rafael Nadal’dan çarpıcı bir çağrı geldi.

ADAYLAR AÇIKLANDI

Laureus Dünya Spor Ödülleri’nde, senenin adam atleti adayları ortasında, Nadal ve Messi’nin yanı sıra Kylian Mbappe, Stephen Curry, Armand Duplantis ve Max Verstappen içeriyor.

DÜNYA KUPASI’NA DAMGA VURDU

Messi, Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda gösterdiği performansla Arjantin’in 36 yıl sonrasında şampiyonluğa ulaşmasında başrolü oynamış ve turnuvanın en güzel oyuncusu seçilmişti. Bu muvaffakiyetinin akabinde Lionel Messi ödüllere aday gösterilmeye devam ediyor.

NADAL’DAN MESSİ’YE MESAJ

Adayların açıklanmasının akabinde geçen yıl Avustralya Açık ve Fransa Açık’ı kazanarak toplam grand slam turnuvası şampiyonluğu sayısını 22’ye yükselten Rafael Nadal, Messi’ye övgü dolu sözlerde bulunarak, “Laureus Ödülleri’nde, senenin adam sportmeni adayları ortasında gene gösterilmekten onur duydum lakin Lionel Messi, bu mükafatı nitekim sen hak ediyorsun.” formunda görüşlerini aktardı.

RONALDO TARAFTARI

Sıkı bir Ronaldo hayranı olduğu malum başarı göstermiş raketin bu görüşleri kısa müddet içinde toplumsal medyada ve futbolseverler ortasında gündem oldu.

MESSİ KAYITSIZ KALMADI

Nadal’ın kendisine yönelik övgülerine kayıtsız kalmayan Lionel Messi toplumsal medya hesabından, “Senin suretiyle muhteşem bir atletin bu tarz şeyleri bana söylemesi beni fazlaca şaşırttı. Oldukça teşekkür ederim Rafa Nadal, ayrıyeten alana her çıktığında rekabet etme biçimin için de her şeyi hak ediyorsun. Sen bir kazanansın, hala fazlaca fazla rekabetimiz var, ha? Gerçek şu ki, bu yıl çoğumuz Laureus’u hak ediyoruz.” halinde paylaşım yaparak, İspanyol rakete yanıt verdi.

(Skorer)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu