Haber

Rusya’dan Galatasaray’ın geçirme sıralamasında yer edinen Arsen Zakharyan ile ilgili izahat

Türkiye Futbol Federasyonu, 10 ili etkileyen zelzele sebebiyle liglere bir süre orta verildiğini açıklarken, dönem ortası geçirme devrini de uzatmıştı.

Süper Lig takımları de bir taraftan depremzedeler için yardımlar toplarken diğer taraftan da geçirme çalışmalarına devam ediyor.

KAAN VE ZANIOLO’DAN SONRA ADEKUGBE DE GALATASARAY’DA

Sarı – kırmızılılar takımını İtalya Serie A gruplarından Sassuolo’dan Kaan Ayhan’ı ve Roma’dan Nicolo Zaniolo’yu geçirme ederek güçlendirdi.

Depremden en fazlaca etkilenen kentlerden kabul edilen Hatay’ın Görkemli Lig’deki temsilcisi Hatayspor ligden çekilme sonucu aldı. Bu kararın akabinde TFF ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK oyuncularının diğeri ekiplerde dönem sonuna kadar oynayabileceğini ve yabancı oyuncuların da yerli statüsünde sayılacağını açıklamıştı.

Sol bek konumunda zaman süre problemler yaşayan Galatasaray, Hatayspor’un Kanadalı müdafa oyuncusu Samuel Adekugbe’yi takımına kattı. Yerli statüsünde oynayabilecek olan 28 yaşındaki oyuncu gelecek günlerde sarı – kırmızılılara imza atacak.

ARSEN ZAKHARYAN İDDİASI

Aslan, Dinamo Moskova’da forma giyen Arsen Zakharyan için teklifte bulunmuş oldu. Moskova grubu bu görüşmeyi kabul etse de genç oyuncunun Türkiye’de forma giymek istemediği için pazarlık masasına oturmadığı sav edildi.

‘ERMENİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK…’

Rusya’nın esaslı kulüplerinde Spartak Moskova’nın eski lideri Andrey Chervichenko, Arsen Zakharyan’ın Galatasaray’ı reddetmesiyle ilgili yorumlarda bulunmuş oldu.

19 yaşındaki oyuncunun, sarı – kırmızılılar reddederek hakikat bir şey yaptığını vurgulayan Chervichenko, “Onun bir Ermeni bulunduğunu düşünürsek, Arsen’in sonucu organik olarak yanlışsız.

Bu kıssanın fazlaca gerçekçi bulunduğunu düşünmüyorum. Sportif açıdan da kuşkulu. Tahminen Türkiye Ligi bizlerden değişik olarak Avrupa kupalarına erişmeye devam ediyor, lakin düzey olarak Rusya’dan makus durumda.

Bu tıp oyuncuların ayrılmasını aptallık olarak görüyorum. Bir şahıs burada kafi gidiyorsa o zaman niçin ayrılsın? Moskova, Avrupa’dan fazlaca daha uygun. Moskova’da yaşamak varken niçin bir Alman ya da İtalyan taşrasına gidesiniz?

*Spartak Moskova’nın eski başkanı Andrey Chervichenko

Golovin suretiyle Monaco’ya ya da Londra ya da Paris’e medeniyetin olduğu bu tıp kentlere gidersiniz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu