Haber

Sanfreecce Hiroshima’dan zelzele felaketinin akabinde takviye paylaşımı

Japonya J1 Ligi gruplarından Sanfreecce Hiroshima, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bir hazırlık kampı gerçekleştirmişti. Yeni döneme Antalya’da hazırlanan Sanfreecce Hiroshima, İstanbul gezisiyle kampı tamamlamıştı. Japonya ekibi, yaşanmış olan zelzele felaketine kayıtsız kalmadı. Ekip olarak Türk bayrağı ile poz veren Hiroshima’da grubun müdafa oyuncusu Hayato Araki ve grubun Türk antrenörü Serhat Umar, hislerini paylaştı.

Depremin acısını paylaştıklarını belirten Hayato Araki, “Türkiye ve Suriye’de son sarsıntılarda yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet diliyoruz. İki hafta evvel kamp yaptığımız Türkiye’nin bu kadar büyük acılar çekmesi tüm grubun yüreğini dağladı. Japonya uzak olsa da Türkiye ve Suriye’nin acısını paylaşıyoruz ve bir an evvel yaralarını sarıp, günlük hayatına geri dönmesini umuyoruz” sözlerini kullandı.

SERHAT UMAR: ÇOK UZAKTA OLABİLİRİM LAKİN…

Hiroshima Kulübü’nün dost elini uzatarak yardım kampanyası başlattığını tabir eden alıştırmacı Serhat Umar, “6 Şubat, 100 senenin felaketi olarak pahalandıran Kahramanmaraş sarsıntısı hepimizi yıktı. Yaşamını kaybeden yurttaşlarımızın için Tanrı’tan rahmet, ailelerine baş sıhhati ve sabırlar diliyoruz. Yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Ülkemden fazlaca uzakta olabilirim sadece gözüm, kulağım ve kalbim anbean yıkım bölgesinde. Sanfreecce Hiroshima Kulübü, Türk – Japon dostluğunu ve dayanışmasının bir örneği olarak dost elini uzatmak istiyor ve yardım kampanyası başlatıyor. Bu davranışlarından ve günlerdir gösterdikleri ilgi ve hassasiyetten dolayı kendilerine şahsım ve ülkem ismine teşekkür ediyorum. Tekrardan Türkiye’min başı sağ olsun, milletime geçmiş olsun” halinde konuştu.

DHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu