Haber

Selçuk İnan, sarsıntı anında yaşadıklarını söyledi: Vefatı gördüm!

Hatay’da sarsıntısı yaşayan Kasımpaşa Teknik Yöneticisi Selçuk İnan, Habertürk ekranlarında açıklamalarda bulunmuş oldu. Sarsıntı anında yaşadıklarını özetleyen İnan, “Bir dakika süresince en sevdikleriniz, hayatınız gözünüzün önünden geçiyor.” dedi ve ekledi:

‘ÖLÜMÜ GÖRDÜM, O DENLİ BİR ANDI’

“Hatayspor maçı için gitmiştik. Maçtan sonrasında İstanbul’daki hava kaideleri sebebiyle orada kalacaktık. Bu durumdan istifade, ben de anne babamı gördüm. Onların konutundaydım. Tanrı hiç kimseye bu türlü bir şey yaşatmasın. Vefatı gördüm derler ya, o denli bir andı. Dışarıyı görüyordum lakin çıkamıyordum. Uyanıktım. Sarsıntı şuuru devasa yükseklikte olan bir insan değilim. Akrabalarım de değil. İkinci kattaydım, çabucak aşağıya indim. Çıkış kapısı kapalıydı. Demir kapı vardı balkona oluşturulan, oraya bir halde tutunduk.”

‘DIŞARIDA HERKES YALINAYAK AĞLIYORDU’

“Bir dakika süresince en sevdikleriniz, hayatınız gözünüzün önünden geçiyor. Sarsıntı bittikten sonrasında anne ve babamı almak için üste çıktık. Fakat zordu dolaplar devrilmişti. Güç bir durumdu. Sağlam bir konutun kalabileceğini düşünmüyordum o an. Dışarıda hepimiz yalınayak, ağlıyordu. Beşerler bağrışıyordu. Tüm beşerler şoktaydı. Ruhsal olarak kafi durumda değiliz.”

‘YARALANAN OYUNCUM VAR, BİRİNİN KABURGASI KIRILDI’

37 yaşındaki teknik adam kelamlarına, “Oyuncularım otelde yakalandı. Otobüste kaldılar. Kaldığımız otel, Hatay’da yeni yapılmış, çelik bir otel. Oyuncularımızın kimileri yaralandı. Bir adedinin kaburgası kırıldı, dolap düştü üzerine. Ruhsal olarak bir travma yaşadılar. Onları ayakta tutmakta zorlanıyorum. Bugün de onlarla birlikteydim. Diğeri bir şeydi. Çaresizlikti, oldukça özetleyebilecek bir şey değil.”

‘OYUNCULARDA TRAVMA OLUŞTU’

“Filmlerde izlerdim, bu kadar değil derdim fakat onun üstünde bir şeydi. Oyuncularda travma oluştu. Çabucak arkasından liderimiz ekibi tahliye etti. Lakin bugün onlarla beraberdim, bu bu türlü atlatabilecek bir şey değil. Yardım etmeye çalışıyoruz.”

‘AKLIM ALMIYOR…’

“1. aşama akrabalarım şükür âlâ lakin annemin-babamın kuzenlerin birçoğunu kaybettik.” diyen Selçuk İnan, Hatay’daki durum için, “Hatay’da oldukça tanıdığım var. Ben de oradaydım. Söyledikleri hakikat. Tanınmayacak halde. Kimse bu kadarını beklemiyordu, merkez üssü diğer bir vilayette. Hala 10 tane ili etkilemesine inanamıyorum. Aklım almıyor. Bu kadar beşere yetişebilmek oldukça güç.”

‘TAHMİN YÜRÜTMEK ÇOK SAĞLIKLI DEĞİL’

“Her şeyi tastamam yapabilen bir ülke değiliz. Gördüğüm, beşerler ellerinden geldiğince destek olmaya çalışıyor. Vatandaşlar birbirine oldukça destek oluyor, bunu gözlemledim. Lakin kâfi mi, hiçbir zaman kâfi olmadı. Varsayım yürütmek oldukça sıhhatli değil tahminen lakin oldukça azca insan çıkıyor yıkıntı altından. 50 şahıs var ise, 5-10 şahıs çıkabiliyor.” 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu