Haber

Şenol Güneş’i kızdırdı üstü çizildi!

Beşiktaş’ın dönem başlangıcında Wolverhampton’dan takımına katmış olduğu Romain Saiss, 2022 Dünya Kupası’nda, Fas Ulusal Grubu ile gösterdiği performans ile dikkat çekmişti. Saiss’in bu futbolu, birçok kulübün kendisi ile ilgilenmesini sağlamış oldu. Aktarma devrinde ise Beşiktaş’ta en oldukça konuşulan mevzulardan biri de Saiss’in ekipteki geleceği oldu.

Şenol Güneş ile Saiss anlaşamıyor iddiası

Dış basında Romain Saiss ile ilgili argümanlar gündem oldu. Şenol Güneş ile Saiss’in anlaşamadığı, Faslı futbolcunun Beşiktaş’tan ayrılacağı sav edildi. Ayrıyeten deneyimli stoper için değişik kulüplerle temasa geçilmiş olduğu kaydedildi.

Dünya Kupası’ndaki sakatlık ortayı açtı

Saiss’in Fas Ulusal Ekibi ile 2022 Dünya Kupası’ndayken yaşamış olduğu sakatlığın Beşiktaş’ta mesele oluşturduğu söz edildi. Argümana nazaran Şenol Güneş, sakatlanmasına rağmen bir sonraki maça çıkan ve durumunun daha da kötüleşmesine sebep olan Saiss’in Siyah-Beyazlılar’ın menfaatinin tersine hareket ettiğini düşünerek oyuncu ile ortasındaki ipleri koparttı.

Sahaya sakat çıktı, daha da berbatlaştı… Güneş’i kızdırdı

Hatırlanacağı suretiyle Romain Saiss, Dünya Kupası yarı finalinde Fransa karşısında sakat olmasına rağmen 11’de başlamış ve durumunun berbatlaşması sebebiyle 21. dakikada oyundan çıkmak mecburiyetinde bırakılmıştı. Bu olayın sonraki günü basın mensuplarına açıklamada bulunan Şenol Güneş ise Saiss için “Hem kendine, hem de bizlere ziyan verdi” demişti.

“Birinci aşama yırtığın üzerine gidersen ikinci, üçüncü dereceye çıkar”

Güneş hususla ilgili, “Ulusal maçta Romain Saiss sakatlandı. Durumu ile ilgili bizlere data gelmedi. Birinci aşama yırtıktı lakin üzerine gidersen bu ikinci, üçüncü dereceye çıkar. Onun için dün oynadı, çıktı” tabirlerini kullandı.

“Her insana ziyanı olduğu görünüyor”

Sözlerine devam eden teknik adam, “Sakatlıkta oyuncuyu alana koyduğunuz zaman hem randımanı düşüp hem sakatlığı büyüyorsa bu oldukça makûs bir karardır. Dönem sonu olur güzelleşme durumu olur onu anlarım sadece hem ekibe katkısı olmadı, hem kendine, hem bizlere. Her insana ziyanı olduğu görünüyor. Raporu alınca buna bakacağız” dedi.

Saiss, Araplar’la görüştü, geçirme devri içinde muahede olmadı

Lions de l’Atlas’ın haberine nazaran Romain Saiss, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir grup ile görüşmelerde bulunmuş oldu., fakat ülkenin geçirme periyodu içinde rastgele bir muahedeye varılamadı.

Japonya’dan teklif var! Beşiktaş kabul ederse, Saiss gidecek

Ek olarak haberde Romain Saiss’e Uzak Doğu ülkelerinden Japonya’dan da teklif olduğu açıklandı. Beşiktaş, Japonya temsilcisi gruptan gelen geçirme teklifini kabul ederse Romain Saiss ekipten ayrılacak.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu