Haber

Sergio Ramos, İspanya Ulusal Grubu’nu bıraktığını deklare etti

Sergio Ramos’un İspanya Ulusal Ekibi mesleği resmi bir izahat ile sonlandı. Deneyimli oyuncu, ulusal kadroda kapıların kendisine kapanması sonrası bu alandaki mesleğini noktaladığını deklare etti.

DÖNÜŞÜ GÜNDEME GELMİŞTİ

İspanya Ulusal Ekibi’nda Luis Enrique’nin gidişi sonası misyona gelen Luis de la Fuente’nin Sergio Ramos’u takıma dahil edebileceği belirtiliyordu. Fakat bu beklentinin gerçekleşmeyeceği ortaya çıktı.

Sergio Ramos hakkında açıklamalar icra eden De la Fuente, her insanın ulusal gruba dönüş için fırsatı bulunduğunu belirterek açık kapı bırakmıştı. Lakin sonrasında De la Fuente, Sergio Ramos’un ulusal ekipteki geleceğine ilişik kararını verdi.

O TELEFON GÖRÜŞMESİ SON OLDU

Sergio Ramos, De la Fuente ile yapmış olduğu telefon görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı.

De la Fuente’nin kendisine; mesleği ne formda devam ederse etsin bundan bağımsız olarak kendisinin ulusal gruba çağrılmadığını ve çağrılmayacağını aktardığını belirten Ramos, bu görüşme sonrasında ulusal kadro mesleğini noktaladığını deklare etti.

MODRIC, MESSI, PEPE…

Sergio Ramos’un ulusal grubu bıraktığına ilişik yayınladığı metinde yaşına rağmen ulusal takımlar seviyesinde meslekleri devam eden isimlerle de örneklendirildi.

Yapmış olduğu yazılı açıklamada Sergio Ramos, “Genç olmak ya da gereğince genç olmamak, bir erdem ya da bir kusur değil. Yalnızca bu, performans ya da kabiliyetle ilgisi olmayan bir özellik. Modric’e, Messi’ye, Pepe’ye hayranlıkla ve imrenerek bakıyorum. Özlerine, geleneklerine, futbollarındaki bedellere ve adaletlerine… Ne yazık ki benim için o denli olmayacak zira futbol her zaman adil değil ve futbol, asla yalnızca futbol değil” sözlerini kullandı.

SON 55 YILDAKİ EN GENÇ OYUNCU OLMUŞTU

Sergio Ramos, 26 Mart 2005’te İspanya A Ulusal Ekibi formasını Çin ile oynanan hazırlık maçında giymişti. 18 yıl 361 günlükken bu formayı giyen Sergio Ramos, son 55 yılda İspanya Ulusal Ekibi forması giyen en genç oyuncu olmuştu. Sonrasında bu unvan, 1 Mart 2006’da Cesc Fabregas tarafınca elinden alınmıştı.

İspanya A Ulusal Ekibi ile toplam 180 maça çıkan Sergio Ramos; 2010 Dünya Kupası, 2008 ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda zafere ulaşan ülkesinin kıymetli modüllerinden biri olmuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu