Haber

Shakhtar Donetsk’e şok! İdmanda kalbi durdu

Ukrayna ile Rusya ortasındaki cenk sebebiyle liglerin oynanmadığı Ukrayna’da kimi gruplar kamp yapmak için Türkiye’ye geldi. Bu ekiplerden biri de Ukrayna’nın kuvvetli gruplarından Shakhtar Donetsk oldu.

ANTRENMANDA KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Ukrayna grubunun idmanında oyuncuları ve teknik heyeti şoke eden bir vaka yaşandı. Grubun 28 yaşındaki sağ bek oyuncusu Oleg Danchenko kalp krizi geçirerek yere yığıldı.

Skai’de yer edinen habere nazaran; Danchenko’nun kalp krizi geçirerek yerde kalmasının akabinde Avusturyalı bir işçi elinde defibrilatör (Defibrilatör fibrilasyona girmiş bir kalbin olağan ritmini geri kazanabilmesi için kalbe kısa vadeli yüksek kıymette akım veren aygıt) ile oyuncunun yanına geldi.

ÖLDÜ SANILDI

Bir mühlet nabzı atmayan Danchenko’nun ömrünü yitirdiği sanıldı, lakin tabiplerin uğraşları sonucunda kalbi atmaya başladı. Ukraynalı oyuncu derhal ağır bakıma alındı.

SHAKHTAR DONETSK’TEN AÇIKLAMA

Ukrayna ekibi resmi toplumsal medya hesaplarından bir izahat yayınladı. Shakhtar Donetsk’in yapmış olduğu açıklamada; “Oyuncumuz Türkiye’deki kamp idman esnasında kalbi durdu.

Oleh Danchenko’ya acil şifalar diliyoruz. Kuvvetli kal, yanındayız” sözleri kullanıldı.

YÜREK BURKAN DETAY

Oleg Danchenko’nun, idmanda yaşamış olduğu kalp durmasından tam bir yıl evvel eşi Viktoria’yı bir trafik kazasında kaybetmiş olduğu ortaya çıktı.

Ukraynalı oyuncunun eşi ile tıpkı otomobildeyken bir trafik kazası yaşadı. Kamyon ile bariyerlerine ortasına sıkışan otomobilde Danchenko’nun eşi Viktoria yaşama veda etmişti.

2017 senesinde bir tren seyahati esnasında tanışan çift, 2020 senesinde dünyaevine girmişti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu