Haber

‘Şimdi birlik olma zamanı’

Taraftarlar birinci günden bu yana Gürsel Aksel Stadı’nda oluşturulan yardım toplama noktalarına akın etti. Yardım materyali dolu TIR’lar ve otobüsler her gün zelzele bölgelerine gönderiliyor. Her sabah saat 10.00’da başlamış olan materyal kabul süreçleri gece yarılarına kadar devam ediyor. İstekli taraftarlar ve sivil vatandaşlar depremzedelere yardım gönderebilmek için adeta seferber oldu. 

Göztepe idaresi, futbolcular ve amatör branş oyuncuları da yardım kampanyalarına büyük dayanak sağlamış oldu. Göztepe’nin eski lideri ve mevcut yönetim konseyi üyesi olan Mehmet Sepil, Gürsel Aksel Stadı’na gelmiş olarak İzmirlileri yardım toplama merkezine çağrı etti. Ekip kaptanları Yasin Öztekin, Atınç Nukan ve İsmail Köybaşı da melzemeleri toplayıp kolileyen taraftarlara yardım etti. Hentbol ekibinin kaptanı Doğancan Ağır ve oyuncu Batuhan Bunyak ile kadın voleybol grubunun kaptanı Nazlı Alkan da taraftarlara takviye davetinde bulunmuş oldu. 

SOUTHAMPTON’DAN İLETİ GELDİ

Göz-Göz Mağazaları’ndan ise sarsıntı bölgesinde yer edinen mağdur yurttaşlarımıza kışlık giysiler gönderilmeye başlandı. Kulüp, stoğundaki tüm kışlık giysileri depremzedelere ayırdı. Göztepe resmi kulüp hesaplarından ise daima olarak gereç dayanağı, kan bağışı ve para bağışı yapılaracak resmi hesapların duyurusu gösterildi. Göztepe paylarının yüzde 70’ini elinde bulunduran Sport Republic şirketinin yönettiği İngiltere Premier Lig temsilcisi FC Southampton da Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

ANKERSEN DEVREYE GİRECEK 

İngiliz kulübü, “Kalbimiz Türkiye ile halk ile beraber” bildirisini attı. Mehmet Sepil ayrıyeten kendi yönettiği firmanın zelzeleden etkilenen vatandaşlar için 5 milyon TL bağış yaptığını, tüm ortaklık çalışanlarının da 1 aylık maaşlarını bağışladığını duyurdu. Sepil’in Göztepe Lideri, Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen’le de bir görüşme yapacağı, Ankersen’in de zelzele bölgesine yardım ve dayanak göndermeye hazır olduğu tabir edildi.

Galatasaraylı Dries Mertens ve eşi depremzedeler için yardım çalışmalarına takviye verdi Galatasaray Spor Kulübü’nün merkezi Kahramanmaraş olan ve tüm ülkemizi etkileyen zelzeleyle ilgili yardım kampanyası başlatmıştı. Toplam 16 yardım tırı yola çıkarken NEF Stadyumu’nda kampanyaya iştirak devam ediyor. Yardımlar bu sabah saat 8 itibariyle gene başladı. Dries Mertens, eşiyle beraber Nef Stadyumu’ndaki yardım merkezine gelmiş olarak çalışmalara dayanak verdi.

daha çok görüntü için

GÖZTEPE TARAFTARI HAYATINI KAYBETTİ

Kahramanmaraş’ta sarsıntıya yakalanan bir Göztepe taraftarı ise yaşamını yitirdi. Kalmış olduğu otelin yıkılması sonucu yıkıntı altında kalan Mehmet Kalaycı ismindeki yandaş kurtarılamadı. Kulüpten ise taziye bildirisi gösterildi. İletide, “Taraftarımız Mehmet Kalaycı’nın sarsıntı felaketinde vefat etmiş olduğu haberini derin bir hüzünle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Tanrı’tan rahmet, ailesine ve topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” tabirleri kullanıldı.

TARIK ÇAMDAL’DAN ÇAĞRI

Göztepeli futbolcu Tarık Çamdal, İzmir grubunun toplumsal medya hesabından bir izahat gerçekleştirmiş oldu. İzmir halkını Gürsel Aksel Stadyumu’nda bulunan sarsıntı yardım toplama merkezine çağrı eden Çamdal, “Göztepe Spor Kulübü olarak, hem çalışanlar hem futbolcular, şu anda stadyumdayız ve elimizden gelen tüm yardımları hayata geçirmeye çalışıyoruz.

Biz İzmir halkımızı da Gürsel Aksel Stadyumu’nun Batı girişine bekliyoruz. Elinizden gelen ne yardım olursa olsun burada toplanacak ve afet bölgesine gönderilecek. Şu anda birlik olma vakti biz oldukça güçlüyüz ve memnun haberleri bekliyoruz. Biz oldukça güçlüyüz” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu