Haber

Sivasspor ile Kayserispor depremzedeler için yardım maçı oynayacak

6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24’te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki zelzele, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis’te büyük yıkıma yol açtı. Sarsıntı felaketinin akabinde spor topluluğu da adeta tek yürek oldu ve depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

“İnşallah bir an evvel bu makûs günler geride kalır”
DemirGrup Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay da kıymetli açıklamalar yapmış oldu. Başarıya ulaşmış hoca, “Zelzele felaketinden dolayı ömrünü yitiren yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet yakınlarına başsağlığı arzuluyorum. Yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar arzuluyorum. Takımımızda yer edinen Ayhan Hoca’nın da akrabaları vefat etti. Ayhan Hoca ile sürekli konuşuyorum, kendisi şu anda Hatay’da. İnşallah bir an evvel bu iğrenç günler geride kalır” dedi.

“Ayrılan oyuncuları takımımızda düşünebiliriz”
Zelzele sonrası hiçbir oyuncunun kadrodan ayrılma talebinde bulunmadığını açıklayan tecrübeli çalıştırıcı “Zelzele felaketinden sonrasında ekibimizden ayrılmak isteyen oyuncumuz olmadı. Yalnızca Max Gradel ailesini Fildişi’ne göndermek istedi, direkt İstanbul – Fildişi Kıyıları uçuşuyla ülkesine gittiler. Hatayspor ve Gaziantep FK’dan ayrılan oyuncuları takımımızda düşünebiliriz. Zira bu arkadaşlarımızın da yaşamını sürdürebilmesi için futbol oynamaları gerekiyor” yorumunu yapmış oldu.

“Kayserispor ile depremzedeler için maç yapacağız”
Kayserispor’la depremzedeler için bir yardım müsabakasına çıkacaklarını duyuran Çalımabay “Kayserispor’dan yardım kampanyası için bir maç talebi oldu. Ikimiz de bu talebi kabul ettik. Kayserispor ile depremzede kardeşlerimiz için yardım maçı yapacağız” tabirlerini kullandı.

“Gün birlik günü”
Milletce bir ortada olmamız icap ettiğinin iletisini veren Sivasspor Teknik Yöneticisi “Ülke olarak oldukca güç günlerden geçiyoruz. Bu günlerde birlik beraberlik içinde olmamız lazım. Hepimiz de futbol dünyasının içinde yer edinen beşerler olarak elimizden geleni yapacağız. Gökhan Zan ve Volkan Demirel ile görüştüm. Onlar da bu süreçte ellerinden geleni ziyadesiyle yaptılar. Gün birlik günü” açıklamasında bulunmuş oldu.

(Radyospor)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu