Haber

Son dakika: Galatasaray yıldız transferleri iyi mi yapmış oldu? İşte Erden Timur’un sırrı ortaya çıktı

Asrın felaketi sebebiyle Üstün Lig için 2 sefer uzatılan orta geçirme periyodunda hareketlilik devam ediyor. Galatasaray, Üstün Lig’den çekilme sonucu alan Hatayspor’dan Kanadalı deneyimli oyuncu Sam Adekugbe’yi takımına kattı.

G.SARAY YILDIZ TRANSFERİLERİNE DEVAM EDİYOR

Senenin atılımını meydana getiren G.Saray idaresi yaptıkları transferlerle dikkat çekiyor. Orta geçirme devrine süratli başlamış olan Galatasaray, takımına Roma’dan İtalyan yıldızı Nicolo Zaniolo’yu kattı.

ZAKHARYAN BİTİYOR

Galatasaray’ın, Chelsea’nin de peşinden koştuğu lakin Rusya’ya uygulanan engelleme sebebiyle transferini gerçekleştiremediği 19 yaşındaki orta saha Arsen Zakharyan için Dinamo Moskova ile ilke mutabakatı sağlamış olduğu öğrenildi.

SERBEST KALMA BEDELİ ÖDENECEK

Rus grubunun, oyuncunun mukavelesinde yer edinen 15 milyon Euro’luk özgür kalma hususunu talep etmiş olduğu görüşmeler sonunda iki tarafın da el sıkıştığı açıklandı.

ERDEN TİMUR YENİ BİR YAPI OLUŞTURUYOR

Bu dönem yıldız transferleriyle dikkat çeken G.Saray Sportirf A.Ş Önder Vekili Erden Timur’un sırrı da ortaya çıktı. Haziran ayında Galatasaray’da Dursun Özbek’in önder seçilmesiyle Sportif A.Ş. Önder Vekili olarak misyona başlamış olan Erden Timur, yeni bir yapı oluşturuyor.

5 KİŞİLİK SCOUT TAKIMI KURDU

Bu dönem İcardi, Mertens, Juan Mata ve son olarak Zaniolo suretiyle birçok yıldızın takıma katılmasında etkin rol oynayarak taraftarın gönlünü fetheden Timur, Galatasaray’ın bundan sonrasında yapacağı transferler için kendisiyle beraber hareket edecek 5 kişilik bir scout grubu kurdu.

İçerisinde yabancı bulunmayan, Türk adlardan oluşan scout grubunun, Kaan Ayhan transferinde İtalyan kulübü Sassuolo ile Cimbom ortasındaki bağları kuran araştırma ve geliştirme yöneticisi Fatih Demireli’nin hazırladığı rapor doğrultusunda misyona getirilmiş olduğu ve zaman kaybetmeden çalışmalara başladığı öğrenildi.

Bu yapılanmayla dünyanın her köşesinde oyuncu taraması meydana getiren sarı-kırmızılıların, yeni yıldız adayları keşfedip parlatarak satmayı organize ettiği bildirildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu