Haber

Son dakika | Tahkim Konseyi’nden Valentin Rosier sonucu

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Konseyi, 29 Ocak günkü toplantısında Valentin Rosier’nin 2 maçlık cezasına ilişik itirazı kıymetlendirdi. Tahkim Konseyi, gündeminde yer edinen mevzuya ilişik kararını da deklare etti.
Rosier, Üstün Lig’in 20. haftasında Beşiktaş’ın deplasmanda Kayserispor’u 2-0 yenik etmiş olduğu müsabakada 90+4. dakikada direkt kırmızı kart ile oyun haricinde kalmıştı. PFDK tarafınca 2 resmi karşılaşmadan men ile cezalandırılan oyuncu, Mükemmel Lig’in 21. haftasında Beşiktaş’ın Alanyaspor’u konuk etmiş olduğu gayrette forma giyememişti.

KARAR AÇIKLANDI

Tahkim Şurası, bugünkü toplantısında Fransız oyuncunun durumunu gündeme aldı. Meydana getirilen itiraz sonucunda Rosier’nin cezası 1 resmi karşılaşmadan men cezasına çevrildi. Valentin Rosier, Şenol Güneş’in baht vermesi durumunda 31 Ocak’ta oynanacak Fatih Karagümrük gayretinde forma giyebilecek.

İşte Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Konseyi’nin bahse ilişik sonucu:
“Beşiktaş Futbol Yatırımları Endüstri ve Tic. A.Ş.’nin futbolcusu Valentin Andre Henri Rosier ile ilgili PFDK’nın 26.01.2023 tarih ve E.2022-2023/592 – K.2022-2023/756 sayılı sonucuna itirazı incelendi. Duruşma için atama edilen 29.01.2023 Pazar günü saat 18:00’de görüntü konuşma yöntemiyle icra edilen duruşmada Beşiktaş Futbol Yatırımları Endüstri ve Tic. A.Ş.’nin İdare Şurası Üyesi Av. Engin Baltacı ve Kulüp vekili Av. Enes Şimşek’in hazır oldukları görüldü, kelamlı beyanları alındı. Meydana getirilen görüşme sonucunda;
– Beşiktaş Futbol Yatırımları Endüstri ve Tic.A.Ş.’nin futbolcusu Valentin Andre Henri Rosier rakip kadro futbolcusuna yönelik hakareti sebebiyle FDT’nin 41/1-a, 35/4. ve 13. unsurları uyarınca 2 resmi karşılaşmadan men ve 26.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmış ise de; futbolcunun bu hareketi rakip kadro futbolcusunun yüzüne dirsek atmasının çabucak sonrasında bu hareketin kendisine verdiği tahrik altında işlediği anlaşıldığından itirazın bu istikametten kabulü ile; PFDK tarafınca belirlenen 3 resmi karşılaşmadan men ve 39.000,00 TL para cezası olan temel ceza üstünden FDT’nin haksız tahrik başlıklı 12.maddesi uyarınca tahrikin derecesine nazaran takdiren ½ oranında indirilerek cezanın 2 resmi karşılaşmadan men ve 19.500,00 TL para cezası halinde belirlenmesine ayrıyeten anılan atlet hakkında kazanılmış hak da gözetilerek FDT’nin 13. hususu uyarınca takdiri indirim uygulanarak takdiren ½ oranında indirim yapılarak netice cezanın 1 resmi karşılaşmadan men ve 9.750,00 TL para cezası halinde düzeltilmesine, oybirliği ile,
Karar verilmiştir.
TFF Tahkim Kurulu”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu