Haber

Southampton kesenin ağzını açtı, Göztepe geçirme bekliyor

Dünyanın en büyük ligleri ortasında gösterilen Premier Lig’de son sırada yer alıp kümede kalma savaşı veren Southampton orta transferde 7 oyuncuyu renklerine bağladı. İngiliz ekibi Avrupa’nın transfere en fazlaca para harcayan ikinci kulübü oldu. Bu süreçte Premier Lig devi Chelsea, 329.5 milyon Euro harcama yaparken, Sport Rebuplic şirketinin Göztepe haricinde yönettiği başka kulüp olan Southampton ise 63.25 milyon Euro’yu kasasından çıkardı.

Southampton, orta devirde sol kanat Kamaldeen Sulemana, santrfor Paul Onuachu, orta saha Carlos Alcaraz, kanat Mislav Orsic, sağ bek James Bree, stoper Jan Bednarek ve golcü Dan N’Lundulu’yu renklerine bağlayarak tıpkı ligde yer almış olduğu Chelsea’den sonrasında transfere en fazlaca para harcayan kulüp olarak dikkat çekti.

İngiltere kuruluşlu Sport Republic’in CEO’su Danimarkalı Rasmus Ankersen’in başkanlığını yapmış olduğu Göztepe’de ise şu ana kadar meydana gelen destek sunar taraftarları doyum edemedi. Toplumsal medyada her fırsatta grubun ivedilikle kaliteli transferlere gereksinim duyduğunu söz eden Göztepeli futbolseverler şu ana kadar kapalı kutu 3 yeni oyuncuyla tanıştı.

3 DESTEK GELDİ

Göztepe, orta transferde ABD ekibi Colarado Springs’ten golcü Michee Ngalina, Alman temsilcisi Kaiserslautern’den 10 numara Hikmet Ziraatçi ve İtalyan grubu Frosinone’den orta saha Aliou Traore’ye imza attırdı. Göztepeli taraftarlar idareden golcü transferi beklerken, Ankersen ve grubunun 8 Şubat’ta sona erecek orta geçirme devrinde gruba birkaç oyuncu daha kazandırmaya çalmış olduğu öğrenildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu