Haber

Tahkim Konseyi’nden Dursun Özbek’e iğrenç haber

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Şurası, Galatasaray Lideri Dursun Özbek’e, resmi web sitesinde gösterilen açıklamalarında yer edinen sportmenliğe muhalif hareketi sebebiyle verilen 50 gün hak mahrumiyeti ve 120 bin TL para cezalarını onadı.

TFF’nin resmi web sitesinden bahse ilişik meydana getirilen izahat şu şekilde:
“Galatasaray’ın idarecisi Dursun Aydın Özbek’in PFDK’nın 26.01.2023 tarih ve E.2022-2023/590 – K.2022-2023/749 sayılı sonucuna itirazı incelendi. Müracaat dilekçesinde detaylı itiraz dilekçesinin ondan sonra sunulacağının bildirildiği, bu etapta cezanın infazının durdurulmasının talep edilmiş olduğu görüldü.

TFF Tahkim Şurası Talimatı’nın 20. hususu kapsamında uygulamanın durdurulması mahiyetinde olduğu anlaşılan talebin, meydana getirilen görüşme sonucunda; TFF Tahkim Heyeti Emirinin 20. unsurunun ‘ilgilinin talepte bulunması şartıyla, müracaat ya da itiraz mevzusu kararın açıkça hukuka alışılmamış olması ve telafisi imkânsız ziyanlar doğurmasının kuvvetle mümkün bulunması hallerinde yargılamanın seyrini dikkate alarak durdurma sonucu verebilir ’

biçimindeki sonucuna nazaran, Tahkim Konseyi tarafınca uygulamanın durdurulması sonucu verilebilmesi için itiraza mevzu kararın açıkça hukuka alışılmamış olması ve telafisi imkânsız ziyanlar doğurmasının kuvvetle beklenen bulunması ögelerinin beraber gerçekleşmesinin mecburî olduğu, meydana getirilen itirazın içinde ne olduğu ve Disiplin Konseyi sonucu beraber değerlendirildiğinde, zikredilen hususta öngörülen açıkça hukuka karşıtlık ögesinin gerçekleştiği mevzusunun açık ve belirgin olmadığı anlaşıldığından;

Galatasaray’ın idarecisi Dursun Aydın Özbek’in kulüp resmi web sitesinde gösterilen açıklamalarında yer edinen sportmenliğe alışılmamış hareketi sebebiyle FDT’nin 36/1-b. unsuru uyarınca verilen 50 gün hak mahrumiyeti ve 120.000,00 TL para cezası ile FDT’nin 36/1-d. hususu uyarınca verilen 200.000,00 TL para cezasının uygulamasının durdurulmasına dair talebin TFF Tahkim Konseyi Talimatı’nın 20. hususu uyarınca reddine, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu