Haber

Taner Taşkın: Yaraların sarılması ve bir an evvel ayağa kalkmamız lazım

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen sarsıntılardan etkilenen vatandaşlar için yardım seferberliği devam ediyor. Bu kapsamda Sakaryaspor ile Kocaelispor ortasında bir hazırlık karşılaşması gerçekleşecek. Uğraştan elde edilmiş tüm bilet geliri ise afet bölgesine bağışlanacak. Müsabakayla ilgili Sakaryaspor Lideri Cumhur Genç, “Yeşilimiz ortak, siyahımız ortak, acımız ortak. İki kardeş şehir, tek tribün olarak 22 Şubat Çarşamba günü saat 19.30’da oynanacak yardım maçında bir tane boş koltuk bırakmadan yerimizi alacağız” açıklamalarında bulunmuştu.

Bu çerçevede yeşil-siyahlılar maçın hazırlıklarına Rüstemler Tesisleri’nde, Teknik Yönetici Taner Taşkın nezaretinde başladı. İdman öncesinde konuşan Taşkın, Kocaelispor ile oynayacakları uğraşın depremzedelere bir nebze de olsa katkı sunacağını aktardı.

“Çorbada bizim de bir tuzumuz olsun”

Depremzedelere dayanak olmak istediklerini belirten Sakaryaspor Teknik Yöneticisi Taner Taşkın, “Ülkemizin başı sağ olsun. Hakikaten inanılmaz aşama üzgünüz. Ateş düşmüş olduğu yeri değil, tüm Türkiye’yi yaktı. Ikimiz de hala kendimizi toparlama sürecindeyiz. Yaraların sarılması ve bir an evvel ayağa kalkmamız lazım. Bunun için biz Sakaryaspor olarak Kocaelispor ile depremzedeler faydasına maç oynayacağız. Çorbada bizim de bir tuzumuz olsun diye. Lakin söylediğim suretiyle oldukça oldukça üzgünüz ve morallerimiz oldukça bozuk. İnşallah bir an evvel bu tramvayı beraber atlatacağız. Daha kuvvetli formda yeni bir Türkiye inşa edelim, daha kuvvetli bir halde önümüze bakalım isterim. Sarsıntıda yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet, geride kalanlara da sabırlar arzuluyorum” dedi.

“Birlik ve beraberlik içinde hoş bir maç olacağına inanıyorum”

Hazırlık maçına iyi mi karar verildiğine ilişkin ise Taşkın, “İki kulüp lideri ortasında görüşüldü ve bu türlü hoş bir adım atıldı. Evet, futbolda bir rekabet var, rekabet olmasa olayın hoşluğu olmaz lakin kenetlenme vaktinde da kenetlenmek zorundayız. Kocaelispor ile birlik ve beraberlik içinde hoş bir maç olacağına inanıyorum. Hoş bir hareket oldu, iki topluluk ortasında inşallah dostluklarımız da pekişir bu maçın sonunda” diye konuştu. (İHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu