Haber

Zamanı finalin kahramanı Popescu’nun en kıymetli eşyası satışa çıkarıldı

Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 şiddetlerinde gerçekleşen ve 10 ili etkileyen zelzelelerde ziyan gören vatandaşlar için yardım kampanyaları ve dayanaklar sürüyor.

Spor kulüplerinin yanı sıra Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından sportmenler depremzedeler için ellerinden geleni yapıyor. Birçok oyuncu bedelli eşyalarını satışa çıkardı. Buralardan elde edilecek gelirleri ise depremzedeler için Türkiye’ye gönderiyorlar.

IŞIL ALBEN FORMASINI SATIŞA ÇIKARDI

Galatasaray Hanımefendi Basketbol Grubu’nun efsaneleşmiş oyuncularından Işıl Alben, sarı – kırmızılı forma altında THY Euroleague zaferi yaşamıştı.

Başarıya ulaşmış oyuncu, finalde giydirilmiş olduğu formayı geliri depremzedelere bağışlanmak suretiyle satışa çıkardı.

VITOR PEREIRA’DAN DEV YARDIM

İki değişik periyotta Fenerbahçe teknik yöneticiliği meydana getiren Vitor Pereira da Türkiye’yi unutmadı. Flamengo Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, toplamış olduğu 30 milyon TL fiyatındaki yardımı Türkiye’ye gönderdi.

Öte taraftan Flamengo, Al Ahly’i 4-2 yenik ederken, başarıya ulaşmış çalıştırıcının hiçbir gole sevinmemesi de gözlerden kaçmadı.

MERİH DEMİRAL ÖNCÜLÜK ETTİ

Kariyerine İtalya Serie A’da devam eden ulusal yıldızımız Merih Demiral büyük bir kampanya başlattı. Avrupa ve dünya futbolundan arkadaşı olan yıldız adlardan imzalı formalarını alarak, geliri depremzedelere bağışlanmak suretiyle satışa çıkardı.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, Karim Benzema, Kylian Mbappe, Erling Haaland, Eden Hazard suretiyle Avrupa futbolunun tepesindeki adlar bu kampanyaya dayanak verdi.

POPESCU TÜRKİYE’Yİ UNUTMADI

17 Mayıs 2000 tarihinde Türk futbol tarihinin en büyük başarılarından kabul edilen UEFA Kupası zferi yaşandı. Temscilcimiz Galatasaray finalde İngiliz devi Arsenal’i penaltı atışları sonucunda 4-1 yenik ederek kupayı ülkemize getirmişti.

Bu finalin son penaltısını ise Galatasaray’ın Rumen yıldızı Gheorghe Popescu atmıştı.
Popescu’nun son penaltıyı attığı ve kupayı getirmiş olduğu kramponları, Rumen yıldızın da isteğiyle Menajer Bayram Tavırlı tarafınca depremzedeler için satışa çıkarıldı. Bu satıştan elde edilecek gelir ise depremzedelere gönderilecek.

Sarı – kırmızılı futbolseverler ise, kramponları kulübün satın alarak Galatasaray Müzesi’nde sergilenmesini istiyor.

2018’DE YENİDEN BAĞIŞ İÇİN SATILMIŞTI

Rumen yıldızın kramponları daha evvel de satışa çıkarılmıştı. Rumen futbol adamı, 2018’de kramponlarını 2011 senesinde geçirdiği nüzul sebebiyle futbolu bırakan Mihai Neu’nun vakfına affetmek için satmıştı. 

O devir kramponları satın alan Menajer Bayram Tavırlı da bu sefer depremzedeler için kramponları satacak. 

Popescu, devletimizde yaşanmış olan sarsıntı felaketi sonrasında kendisine ilişkin toplumsal medya hesabından ise; “Şoku hala üzerimden atamıyorum. Seneler süresince meskenim olmuş olan Türkiye benim için fazlaca kıymetli, Türk Milleti’nin yaşamış olduğu dramı görmek beni fazlaca üzüyor. 
Tüm gönlüm ve şefkâtimle sizlerleyim” tabirlerini kullanmıştı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu