Haber

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, ‘Omuz Omuza Türkiye’ kampanyasını duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, asrın felaketi olarak tarif edilen, Türkiye’nin 10 vilayetini etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki 2 sarsıntı sonrası futbol ailesini 1 Mart’ta başlatacakları OMUZ OMUZA TÜRKİYE kampanyasına katılmaya çağrı etti.

Başkan Büyükekşi’nin hususla ilgili açıklaması şu formda:

Hepimizi derinden sarsan büyük bir afet yaşadık. Kaybettiğimiz canlarımıza bir sefer daha Tanrı’tan rahmet, yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu büyük afetin sonucunda milletçe mükemmel bir dayanışma başladı. Devletimiz, kurumlarımız, yurttaşlarımız daima beraber harekete geçtik. Bu dayanışma ve yardımlaşma sürecinde Büyük Türk Futbol Ailemiz de gene son aşama kuvvetli bir halde bir ortaya geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Futbol Federasyonumuz, kulüplerimiz daima istişare halinde afet bölgesi ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bugün de bu dayanışmanın bir adımını daha attık. Trabzonspor’un Basel ile oynadığı maç birlikteliğimizin ne kadar kuvvetli bulunduğunu bir kez daha gösterdi. Bu sürece katkı elde eden tüm kulüplerimize, taraftarlarımıza, teşekkür ediyorum.

Yardımlaşma ve dayanışmamızı daha ileri boyuta taşıyacağız. 1 Mart 2023 Çarşamba günü Türkiye Futbol Federasyonumuzun öncülüğünde tüm kulüplerimizin iştiraki ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın dayanağı ile memleketler arası boyutu olan örnek bir kampanya başlatıyoruz. OMUZ OMUZA TÜRKİYE adını verdiğimiz bu zamanı ve manalı tertibe tüm spor kanallarımızın ortak yayınla ekranlarını açmasını talep ediyoruz. Büyük Futbol Ailemizin tüm pahalı kurumları ve fertlerinin iştiraki ile daha evvel 1000 konteyner kelamımızı binlerceye taşımak istiyoruz. Afetzede yurttaşlarımızın süreksiz barınma merkezlerinde sıhhatle konaklamalarını sağlayacak bir tertibi başlatıyoruz. Bu büyük afetten etkilenen bölgedeki altyapıdan A kadrolara hanımefendi adam tüm futbolcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize, gözlemcilerimize, kulüplerimize de daima beraber haiz çıkarak dayanışma ve yardımlaşmamızı sürdüreceğiz. OHAL duyuru edilen kentlerimizde kulüplerimizin ligden çekilme taleplerini de İdare Konseyi kararımızla kabul ettik. OHAL Bölgesi haricinde zelzeleden direkt ya da dolaylı olarak etkilenen kulüplerimizle de daima bağlantı içerisindeyiz. Onların da muhtaçlıklarını tek tek dinliyoruz. Liglerine devam etmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Sporun, futbolun birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma enerjisini tüm dünyaya bir kez daha göstereceğimiz bu örnek tertibe dünyadan da futbol ailesinin bedelli üyelerini çağrı ediyoruz. Fenerbahçe formasıyla enkazdan çıkan vatandaşımıza luktan göz yaşı döken Trabzonsporlular, Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar, ya da enkazdan çıkmış olduğu anda en büyük Beşiktaş diye bağıran evladımızın coşkusuyla sevinen Fenerbahçeliler, Galatasaraylılar, Trabzonsporlular ya da bugün yarın Fenerbahçe stadyumunda kan bağışında bulunan tüm ekip taraftarlarımızı, birbirlerinin stadyumlarında afet bölgesi için birebir bağış tertipleri meydana getiren tüm kadro taraftarlarımızı 1 Mart’ta başlatacağımız ‘Omuz Omuza Türkiye’ kampanyasına katılmaya çağrı ediyorum.

Bu afet sonrasında oluşan dayanışma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik atmosferini daim kılmak için omuz omuza vereceğiz. Omuz omuza verip gelecek jenerasyonlara örnek olacağız. Omuz Omuza göz yaşlarımızı sileceğiz. Omuza verip sıkıntılarımıza derman olacağız.

Yeniden birinci günden bu yana bu büyük birlikteliğe en küçük katkı sağlayanından en büyük bağış yapanına kadar Büyük Futbol Ailemizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Yakında ‘Omuz Omuza’ dayanışma ve yardımlaşma organizasyonumuzla ilgili daha detaylı informasyon vereceğiz.

Dayanışma ruhumuz daim olsun.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu