Haber

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi: Planımızda yeni bir şey yok!

Zelzele bölgesinin yaralarını sarmak için ağır mesaide olan TFF’de Önder Mehmet Büyükekşi, ligin gidişatıyla ilgili daima değişik savların ortaya atılmasından son aşama rahatsız… Son olarak gene Play-Off ihtimali ortaya çıkmıştı.

‘Nereden çıkıyor anlamış değilim’

FANATİK’e konuşan Büyükekşi, “Yaptığımız resmi açıklamalara rağmen maalesef her gün ligin gidişatı ve gibisi mevzularda çeşitli tezler gündeme geliyor. Daha evvel resmi duyurularını ve planlamalarını yaptığımız süreçler haricinde rastgele yeni bir şey gündemimizde yok. Play Off savı ve gibisi şeyler nereden çıkıyor anlamış değilim. Ne bu istikamette bir talep gelmiş durumda ne de bu türlü bir şey gündemimizde” diye konuştu. 

‘En büyük gayemiz…’

Planlamanın kusursuz işlemesi için uğraş gösterdiklerini vurgulayan Büyükekşi, kelamlarını şu şekilde sürdürdü: “Ligleri planladığımız şekilde oynatıp, takvimimize sadık kalmış olarak süreci bitirmek en büyük gayemiz. Bilinmiş olduğu suretiyle İstanbul’da 10 Haziran 2023’te Şampiyonlar Ligi Finali’ne konut sahipliği yapacağız.” 

‘FIFA ve UEFA ile iletişimdeyiz’ 

“Gayemiz en geç haziranın birinci haftasında ligleri sıhhatli bir formda bitirmek, sonrasında da tüm mesaimizi Şampiyonlar Ligi Finali’ne harcamak. Yaşadığımız büyük yıkım sonrası FIFAile olduğu gibiUEFAile de daima bağlantı halindeyiz. Kimsenin kuşkusu olmasın. İnşallah TFF olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğiz.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu