Haber

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den birlik ve dayanak çağrısı!

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde zelzele bulunduğunu duyurdu.

10 VİLAYETTE HİSSEDİLDİ

AFAD’ın yapmış olduğu açıklamaya nazaran Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Sarsıntı saati 04.17 olarak kaydedilirken sarsıntının derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. Sarsıntının 10 vilayette birden şiddetli halde hissedildiği açıklandı.: Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay…

BİN 498 KİŞİYİ KAYBETTİK

İlk sarsıntının şoku atlatılamamışken bu kere 13.24’te Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde bir zelzele yaşandı. 130 artçı sallantının olduğu bölgede son açıklanan sayılara nazaran bin 498 yurttaşımız yaşamını yitirdi, 8 bin 533 vatadaşımız da yaralandı. 2 bin 834 binanın yıkıldığı 10 bölge için de Türkiye’nin dört bi yanından ve dünyadan yardımlar yola çıktı.

Türk futbolunun birçok bölümünden takviye bildirileri gelirken, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, yayıncı kuruluşa sarsıntıyla ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. 

‘Türk milletinin başı sağ olsun’ diyerek kelamlarına süregelen Türk futbolunun işvereni şu sözleri kullandı:

“Ilk olarak ülkemizin büyük bir kısmını etkileyen sarsıntılarda kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, ailelerimize sabırlar ve milletimize başsağlığı dileyerek sözlerime adım atmak isterim.

Yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar arzuluyorum. Yıkıntı altında yaşam çabası veren yurttaşlarımıza dayanma gücü arzuluyorum. Devletimize, arama kurtarma gruplarına, esenlik çalışanına, insani yardım çalışanlarına güç kuvvet arzuluyorum.

Türkiye Futbol federasyonu olarak Devletimizle daima bağlantı halindeyiz. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanımızın da açıklamasında olduğu suretiyle spor karşılaşmaları ertelendi. Ikimiz de futbol liglerimizde oynanacak maçlarımızı erteledik.

Depremden etkilenen bölgede bulunan kulüplerimizle ve bölge müdürlüklerimizle de daima bağlantı içerisindeyiz. Türk Futbol ailesini, spor topluluğumuzu ve tüm vatandaşlarımızı birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içinde yaralarımızı sarmaya çağrı ediyorum.

Bildiğiniz gibi ben de Gaziantepliyim. Bölgeyi de uygun biliyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Lideri olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız. Gün her zamankinden daha çok birlik beraberlik içinde hareket etme günü. Gün daima beraber yaralarımızı sarma günü.”

 

 

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu