Haber

TFF resmen deklare etti! Saygı duruşu, siyah kol bandı…

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık yıkıcı zelzeleler sebebiyle Türkiye yasa boğulmuştu. Tüm spor faaliyetleri ertelenirken dünyadan da dayanak ve yardım iletileri gelmişti.

Cumartesi ve pazar maçlar var

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 24. hafta maçlarını 3-4 Mart evveliyatına ertelemişti. 23. haftada oynanmayan Fenerbahçe-Konyaspor ve Giresunspor-Kayserispor müsabakalarının da 25 Şubat’ta oynanacağı açıklanmıştı. TFF, Bölme saldırısı sebebiyle daha evvel oynanmayan ve 14 Şubat’a ertelenen Beşiktaş-Antalyaspor uğraşının de 26 Şubat’a alındığını duyurmuştu.

Siyah kurdele…

TFF’den bugün bir izahat daha geldi. TFF’nin resmi web sitesinden meydana getirilen duyuruda, “Vatanımızda 06.02.2023 tarihinde yaşanmış olan sarsıntı felaketi sebebiyle hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızın anısına, 25 Şubat – 6 Mart 2023 tarihleri ortasında oynanacak olan tüm ustalaşmış karşılaşmalar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. Ayrıyeten dileyen kulüplerimiz siyah kol bandı ve/yada siyah kurdele takabilecektir” sözleri kullanıldı. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu