Haber

TFF resmen deklare etti! Geçirme tescil devri uzatıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün sona erecek olan ikinci aktarma ve tescil devrinin 10 gün daha uzatılması mevzusunda FIFA’dan kelamlı onay alındığını ve yazılı onay sürecinin beklendiğini açıklamıştı.

İşte TFF’den bu izahat yapılmıştı:

FIFA’nın Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın ulusal seviyede de bağlayıcı olan düzenlemelerine uygun olarak; ustalaşmış futbolculara ilişkin 2022-2023 futbol periyodu ikinci aktarma ve tescil devri azamî 28 gün olacak halde 12 Ocak 2023 – 8 Şubat 2023 tarihleri ortasında belirlenmişti.

Sadece, vatanımızda yaşanmış olan sarsıntı felaketleri sebebiyle ulusal yas duyuru edilerek 10 vilayetimizde OHAL sonucu alınması sebebiyle; Federasyonumuz transferde aksilikler yaşanmaması ismine 06.02.2023 tarihinde FIFA’ya resmi bir halde müracaat yaparak, içinde bulunduğumuz aktarma periyodunun uzatılmasını talep etmiştir. FIFA ile meydana getirilen görüşmelerde aktarma periyodunun on gün mühletle uzatılmasına ilişkin kelamlı olarak onay alınmış olup, yazılı onay süreci beklenmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Şimdi ise TFF aktarma mühletinin resmi olarak on gün mühletle uzatıldığını duyardı. 

TFF’den meydana getirilen duyuruda şu sözler yer aldı:

Federasyonumuz tarafınca 06 Şubat 2023 tarihinde FIFA’ya meydana getirilen resmi müracaatımız bugün itibariyle onaylanarak, 2022-2023 futbol periyodu ikinci aktarma ve tescil devri 18 Şubat 2023 geçmişine kadar uzatılmıştır.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu