Haber

Trabzon’dan zelzele bölgesine bildiri var!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana ve Elazığ olmak suretiyle 11 vilayette tesirli olan zelzele felaketleri yıkıcı tesirlere sebep oldu ve binlerce vatandaşımızı kaybettik. ‘Asrın Felaketi’ olarak vasıflandırılan dehşetli afet sonrasında tüm Türkiye yasa boğulurken, dünyadan da takviye ve yardım iletileri gelmeye devam ediyor. 

3-4 Mart’a kadar ertelenmişti

6 Şubat günü meydana gelen zelzele sonrasında tüm dünyanın gözü ülkemize çevrilirken adeta Türkiye’de yaşam durma noktasına gelmiş ve tüm yurttaşlarımız zelzele bölgesindeki yurttaşlarımızın acısını paylaşmıştı. Tüm spor tertipleri ertelenirken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da Görkemli Lig maçlarının 3-4 Mart evveliyatına kadar ertelendiğini duyurmuştu.

UEFA’nın hali netti

Depremin acısını en oldukca hisseden ve en oldukca can kayıplarının yaşandığı kentlerden olan Gaziantep ile Hatay’ın grupları; Gaziantep FK ile Hatayspor da gelecek dönem hakları gizli saklı kalmak kaydıyla bu dönem ligden çekilmişlerdi. Spor kulüplerimiz sarsıntının yaralarını sarmak için tek yürek olurken Avrupa futbolunun işvereni UEFA, Konuşma Ligi’ndeki Trabzonspor-Basel müsabakasını ertelememişti.

Kulüp liderleri bir arada!

Günler sonrasında bir maç heyecanı yaşanırken Trabzon’da da tek yürek olduk. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, Kayserispor Lideri Ali Çamlı, Eyüpspor Lideri Murat Özkaya ve birçok kulübün temsilcisi dayanak için Trabzon’a geldi.  

Her kadrodan yandaş Trabzon’da

Aynı vakitte Üstün Lig’de muvaffakiyet ve şampiyonluk için senelerdir birbiriyle öncesiz rekabet eden Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları, Basel maçında Trabzonspor’a dayanak vermek için geldiği kentin sokaklarında formalarıyla dolaştı, Akyazı’da da tribünde yer alarak Bordo-Mavililer’i destekledi.

11 vilayet anıldı

Fırtına yarışma öncesinde ısınmaya 11 ilin isminin yazdığı tişörtlerle alana çıktı. Trabzonspor yası simgelemesi sebebiyle kuvvetli maçta da siyah formayı tercih etti.

Duygusal koreografi

Karşı karşıya gelme öncesinde sarsıntı bölgesinde yaşamını kaybeden yurttaşlarımız için saygı duruşunda bulunulmuş oldu. Taraftarlar sarsıntıdaki arama kurtarma çalışmalarıyla ilgili duygusal bir koreografi gosteri yapmış oldu. Ayrıyeten Medical Park Stadyumu çabanın birinci düdüğü çaldıktan sonrasında bir dakika süresince sessiz kalmış olarak tekrardan sarsıntıda yaşamını yitiren yurttaşlarımızı andı.

Plaka kodlarında bildiri verildi

1. dakikada ise ‘Adana burada’ sesleri yükselmeye başladı. 2. dakikada ‘Adıyaman burada’ tezahüratları yapılmış oldu. Sarsıntıdan etkilenen 11 ilin plaka kodlarının dakikalarında benzeri tezahüratlarla sarsıntı bölgelerine takviye gönderildi. Sık sık da ‘Türkiye burada omuz omuza’ sesleri tribünden haykırıldı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu