Haber

Trabzonspor içeride coşuyor, dışarıda susuyor

Trabzonspor deplasmandaki makûs gidişata bir türlü son veremiyor… Bordo-Mavililer, son olarak Hatay’da 1-0 öne geçmiş olduğu maçı 2-1 yitirdi ve başkan Galatasaray’la puan farkı 13’e terfi etti. Fırtına çıkmış olduğu son 3 deplasman uğraşını de kaybederken, bu süreçte tam 11 gol yedi. Dönem başından beri dış alanda oynadığı 10 lig maçının yalnızca 3’ünü kazanabilen Karadeniz grubu, 19 puan yitirdi. Bu müsabakalarda 23 gol yiyen Trabzonspor, konutundaki 10 müsabakada ise 4 golü ağlarında görmüş oldu.

Deplasmanda yitik 19 puan

2021’in Mart ayındaki Alanyaspor maçından bu yana Akyazı’da oynadığı 35 lig müsabakasını kaybetmeyen ve inanılmaz bir seriye imza atan Trabzonspor, bu dönem özelinde iç alanda ligin en başarı göstermiş ekiplerinden birisi. Fakat dışarıda alınan çok kötü sonuçlar, Fırtına’yı her geçen hafta birazcık daha doruktan uzaklaştırıyor. Abdullah Avcı’nın grubu, deplasmanda kaybedilen 19 puanın 9’unu bile alabilse, şu anda şampiyonluk yarışının direkt içinde olacaktı.

Geçen dönem en iyisiydi

Yalnız ligde değil, Avrupa’da da emsal bir görünüm sergilendi. UEFA Avrupa Ligi’ndeki 6 küme maçından meskeninde oynadığı 3’ünü kazanan Trabzonspor, deplasmandaki 3 gayretin hepsini yitirdi. Şampiyonlar Ligi Play-Off çeşidinde da Kopenhang’da kaybeden Bordo Mavililer, Akyazı’da rakibiyle berabere kalmıştı. Trabzonspor, şampiyon olduğu geçtiğimiz dönem ise dış sahanın en başarı göstermiş grubuydu ve 19 müsabakada 38 puan toplamıştı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu