Haber

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’dan sert özeleştiri ve geçirme açıklaması!

Süper Lig’in 21. hafta maçında Trabzonspor, deplasmanda A. Hatayspor’a 2-1 yenik oldu. Çabanın akabinde Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.

‘Kırılgan yapımız var’

Avcı, oyuna planladıkları halde başladıklarını belirterek, “8. dakikada golü de bularak rakibin büsbütün çekilmiş olduğu, adam odaklı oynadığı, bununla ilgili ne yapacağımıza emek harcayarak 8 dakikada karşılığını aldık. Aslen oldukca hoş fırsatlar vardı, oyuna birebir devam etmemiz gerekiyordu. Oyuna bir türlü giremedik. Devreye 1-0 önde girdik sadece oyun bana muntazam hissettirmiyordu. İkinci yarı prestijiyle durum devamında geçişten gol yedik. Olabilir, futbolun içinde var. Karagümrük, Alanya bugün Hatay maçı… Devam eden kırılgan yapımız var ve buna tepki veremiyoruz. Kimi zaman teknik, taktik olmaz, kimi zaman planlama da yanılgı yaparsın, kimi zaman de karışık oynarsın. Ortadaki kalite farkından rakip ne yapmış oldu? Sonuna kadar isteyerek, seni yanlışa zorlayarak ayakta kalmaya çalıştı lakin karakter koyarsın, teslim olmazsın. Kimi zaman bu iş güç ile olur. Bugün bir iki tane durum var, bu türlü mi olması gerekiyor, hayır. Daha değişik, baskılı oyunlar olması gerekir” dedi.

‘Formasyonla olmuyor, güçle olmuyor’

‘Acele teslim olmamamız gerekiyor’ diyerek özeleştiri meydana getiren tecrübeli çalıştırıcı, “Yıl başından beri sıhhatli gitmeyen bir durum. Zaman süre hayal ettirdi, balansı mı bulamadık, dengeyi mi bulamadık, enerjiyi mi yakalayamadık? Zaman süre kaybolduk. Güya süreç birazcık dalgalı suretiyle. Çalışmaya ne işe yaradığını bulmaya çalışacağız. Formasyon değiştiriyoruz olmuyor, küme gücü yapıyoruz olmuyor. Bir oluyor, kayboluyor, oldukca sıhhatli bir gidişat değil. Tedavi etmeye çalışacağız. Elimdeki ekip bu, makûs çocuklar, karakterler mi, hayır. Lakin futbolda hengame etmek, his, güç bunlar öteki bir şey” diye konuştu.

Aktarma açıklaması!
Avcı, transferle ilgili yalnızca transferin tahlil olamayacağını, dengelerin bozulmuş olduğu bir süreç yaşadıklarını belirterek, “Aktarma şu anda oldukca sıhhatli ve yanlışsız suretiyle durmuyor. Burada ilk olarak Trabzonspor Kulübü’nü düşünmek zorundayız, sürdürülebilir durumunu oluşturabilmek için. Transfere genel anlamda şöyleki bakılıyor, bir veya iki geçirme yapmış oldu, her şey düzelecek suretiyle. Ben burada bütününde şöyleki söylüyorum başından itibaren yalnızca grup üstünden değil genel olarak dalgalı giden bir şey var. İnişlerin çıkışların olduğu dengelerin bozulmuş olduğu bir süreç. Grubum, takımım, çalışan, yönetim için her şey için Karadeniz dalgası mı diyeyim bu türlü bir süreç yaşanıyor. Bu kulüplerde bunlardan olabilir. Hiçbir şeyin oturmadığı bir süreci yaşıyoruz. Sahanın içi naturel ki benim sorumluluğumda. Sahanın içindeki enerjiyi kimi zaman bulduk, kimi zaman kaybettik. Bu yanlışsız bir şey değil. Sıhhatli bir şey değil. Söylediğim suretiyle atlet ruhu kaybedebilir lakin kaybederken arbede eder. Sahanın içinde çaba eder. Biz bunu kimi zaman yakalıyoruz, kimi zaman kaybediyoruz. Transferle ilgili oldukca bizim için şu an prestijiyle tahlil olacak bir durum değil. Ilk olarak kulübümüzü düşünmek zorundayız” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu