Haber

Trabzonspor’da tek maksat kupa kaldı

Geçtiğimiz süreci şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor, 2022-2023 döneminde ise maksatlarından tek tek uzaklaşıyor. Şampiyonluk sonrası süreci yönetmekte zahmet yaşayan bordo-mavililer, Görkemli Lig’de önder Galatasaray’a 2-1 yenik olarak rakibiyle ortasındaki puan farkını 16 çıkarttı. İki sefer üst üst şampiyon olma hayalini bir öteki bahara bırakan Trabzonspor, UEFA Avrupa Konuşma Ligi son 16 play-off tipi rövanş maçında ise İsviçre temsilcisi Basel’e 2-0 yenik olarak Avrupa’ya da veda etti.

Tek amaç Ziraat Türkiye Kupası kaldı

Spor Toto Görkemli Lig’de ve Avrupa’da gayelerini tutturamayan Trabzonspor’un elinde tek amaç olarak Ziraat Türkiye Kupası kaldı. Bordo-mavili kadro ile geçen dönem lig şampiyonluğu elde eden Abdullah Avcı, 2020-2021 ve 2022-2023 dönemlerinde ise Görkemli Kupa’yı kazanmıştı. Şubat ayı içeresinde iki amaçtan uzaklaşan Avcı ve öğrencileri, bundan sonrasında Türkiye Kupası’nı Trabzon’a getirmek için çabalayacak.

Ali Sürmen’den eleştiri

Trabzonspor Divan Başkanlık Heyeti Lideri Ali Sürmen de bordo-mavililerin Basel’e 2-0 yenik olup Avrupa’ya veda etmiş olduğu maçın akabinde tenkitte bulunmuş oldu. Kelamlarına “Yazık” diyerek başlamış olan Sürmen, “İlginç bir maçtı, her şey vardı. Birinci yarı yargıcı tarafınca şımartılıp direnci artırılan Basel lakin bana nazaran ekibimize yararı olmayan ve olmayacağı da uzun vakittir anlaşılan bazı oyuncularımız var. Bunların alınışında da oynatmakta ısrarda da yanılgılar zinciri var maalesef. Üzülmek kimi zaman yetmez” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu