Haber

Trabzonspor’dan dayanak transferi

Hatayspor ve Gaziantep FK zelzele felaketi sebebiyle ligden çekilirken; TFF, buradaki oyuncuların futboldan uzaklaşmalarını istemiyor. Trabzonspor’un, Mustafa Eskihellaç, ElKaabi,Saba Lobjanidze suretiyle isimlere takviye transferi için kapıları açmış olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş merkezli deprem10 vilayetimizi vururken, afetten direkt olarak etkilenen Hatayspor ile GaziantepFK SüperLig’den çekilme sonucu almıştı.  Türkiye Futbol Federasyonu, buradaki oyuncuların ruhsal manada acele toparlanabilmeleri için futboldan uzaklaşmamaları gerektiği görüşünde. Hatay ve Gaziantep’ten dönem sonuna kadar geçirme edilecek yabancı oyunculara birinci 11’de artı 1 saptanca hakkı tanınacak. Geniş takımda da fazladan 2 yabancı olabilecek.

Derhal çabucak tüm Mükemmel Lig grupları bu futbolculara kapıları açarken, Bordo-Mavililerde dayanak transferi için hazır. Trabzonlu olan ve Gaziantep FK forması giyen Mustafa Eskihellaç’ın yanı sıra Hatayspor’un kanat oyuncuları El Kaabiile Saba Lobjanidze için hareketlilik yaşanabilir. Kulüpler, geçirme etmiş olduğu oyuncuların dönem sonuna kadarki maaşlarının tamamını üstlenecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu