Haber

Tyler Boyd’un yeni grubu herkesi şaşırttı! Resmen açıklandı

Süper Lig’de Ankaragücü formasıyla dikkatleri üstüne çeken Tyler Boyd tıpkı vakitte Beşiktaş’ın da dikkatini çekmeyi başarmış fakat Siyah Beyazlı kulüpte kalıcı olamamıştı. İstenilen performansı bir türlü gösteremeyen deneyimli futbolcu dönem başıdna kontratını feshetmişti.

TYLER BOYD GERÇEKLERİ

Beşiktaş, aktarma edilmiş olduğu günden bu yana bir türlü randıman alamadığı atak oyuncusu Tyler Boyd ile yollarını ayırmıştı. ABD’li oyuncunun gönderilmesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

Beşiktaş’ta Tyler Boyd’un mukavelesini tek taraflı feshetmesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Birinci olarak 2020-21 sürecinin birinci devresinde sıralama dışı bırakılan futbolcunun o devirde de fesih ve dava hakkına sahipti. Lakin tekrar sıralama haricinde kalmayacağı kelamı verildiği için bu yola başvurmadı.

 

 

SÖZLEŞMESİNİ FESHETTİ

Bu dönem yeniden sıralama dışı bırakılan 27 yaşındaki ABD’li futbolcu, kulübe iki sefer uyarı çekerek takıma dahil edilip edilmeyeceğini sordu. Karşılık alamayınca da kontratını tek taraflı feshetti.

Sözleşmesini feshettikten sonrasında rastgele bir kulüple anlaşmayan Amerikalı futbolcunun yeni grubu muhakkak oldu.

YENİ EKİBİ RESMEN AÇIKLANDI

Tyler Boyd’un yeni adresi muhakkak oldu. Beşiktaş’tan ayrılan 28 yaşındaki futbolcu, MLS temsilcisi Los Angeles Galaxy’le mutabakat sağlamış oldu. Los Angeles Galaxy, ABD’li futbolcuyla dönem sonuna kadar mukavele imzaladı. Tyler Boyd bu dönem Beşiktaş’ta 1 maçta forma talihi bulmuştu.

 

 

Melville United altyapısında yetişen Tyler Boyd ondan sonra Waikato, Wellington, Guimaraes, Tondela, Ankaragücü, Beşiktaş, Sivasspor ve Rizespor formaları giydi. 28 yaşındaki oyuncu ABD Ulusal Ekibi’nde 10 maçta müddet aldı. 28 yaşındaki hücumcunun şimdiki piyasa bedeli 425 bin euro.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu