Haber

UEFA Konuşma Ligi kura çekimi ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Başakşehir ve Sivasspor’un mümkün rakipleri kimler?

UEFA Avrupa Konuşma Ligi’nde Son 16 Play-Off Çeşidi, 16 ve 23 Mart’ta oynanan maçlarla tamamlandı. Trabzonspor, Play-Off’ta Basel mahzurunu aşamayarak Avrupa defterini kapattı. Abdullah Avcı idaresindeki Fırtına, 1-0 kazanılmış olduğu maçın rövanşında İsviçre takımına 2-0 yenik oldu. Sivasspor ile Başakşehir, kümelerini başkan tamamladığı için direkt Son 16’ya yükselirken artık gözler kura çekimini çevrildi.

UEFA Konuşma Ligi kura çekimi ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

UEFA  Avrupa Konuşma Ligi Son 16 Tipi kura çekimi 24 Şubat Cuma günü TSİ 15.00’te İsviçre’nin Nyon kentinde çekilecek. Yayıncı müessese EXXEN’den naklen yayınlanacak kura çekimi ile ilgili tüm ayrıntılar fanatik.com.tr’de olacak.

Sivasspor 1 mağlubiyetle önder

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Tipi’nde Malmö’ye 3-1 ve 2-0 kaybeden Sivasspor, yoluna Konuşma Ligi’nde devam etti. G Grubu’nu 3 yengi, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyetle tamamlayan İstek Çalımbay’lı Sivasspor, 11 puanla başkan çıkarak direkt son 16 çeşidine terfi etti.

Başakşehir, İtalyan devi Fiorentina’yı solladı

UEFA Avrupa Konuşma Ligi A Kümesi 6. ve son maçında alanında Hearts’ı 3-1 yenik eden Medipol Başakşehir, kümesi başkan tamamlayarak direkt son 16 cinsine terfi etti. Bu kulvardaki maçlarında 4 yengi, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 13 puan toplayan Emre Belözoğlu idaresindeki Başakşehir, birebir puana haiz Fiorentina’ya ikili averajda üstünlük sağlayıp, kümesi önder tamamladı. Turuncu Lacivertliler, Play-Off oynamadan direkt son 16 çeşidine yükselme hakkı elde etti.

 

Gruplarda ülke puanına büyük kaktı

Sıralamayı geçtiğimiz dönem 20. sırada tamamlayan Türkiye, 2022-2023 süreci prestiji ile Fenerbahçe, Başakşehir, Trabzonspor ve Sivasspor’un UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konuşma Ligi’nde aldıkları puanlar neticisinde 12. sıraya terfi etti. Elde edilmiş başarı göstermiş sonuçlar bu dönem toplam 10 bin 800 puan kazandırdı. Böylelikle 2012-2013 dönemindeki 10 bin 200’lük puan rekoru da kırılmış oldu.

Avrupa Ligi’nde 1, Konuşma Ligi’nde 3 kadro çıktı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde küme başkanı olarak direkt son 16 cinsine yükselirken, Başakşehir ve Sivasspor da UEFA Avrupa Konuşma Ligi’nde kümelerini dorukta tamamlayarak son 16’ya isimlerini yazdırdılar. Trabzonspor ise Avrupa Ligi’nde küme üçüncüsü olarak yoluna Konuşma Ligi son 16 play-off tipinden devam etme talihi elde etti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu