Haber

UEFA, Trabzonspor’un Basel maçı için kararını verdi

Zelzele felaketinin yaşandığı bölgeye yönelik yardımlarını sürdüren Trabzonspor’un Avrupa Konuşma Ligi’nde oynaması planlanan Basel maçının akibeti de muhakkak oldu.

KONTEYNERLAR YOLA ÇIKTI

Trabzonlu Cemal Kalyoncu’nun sahibi olduğu Kalyon İnşaat, 1500 yataklı ve dizaynları yapılmış konteynerları Trabzon’dan sarsıntı bölgesine gönderdi.

Tırlara yüklenen konteynerların, kısa vakitte acil gereksinim duyulan kentlere ulaşacağı açıklandı. Öte taraftan kentteki Hamamizade İhsan Beyefendi Kültür Merkezi yardımlarla dolup taşarken, acil gereksinim materyalleri sistemli olarak sarsıntı bölgesine yollanıyor.

TAKIM OTOBÜSÜ DE BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

Zelzele sonrası birinci olarak TS Club depolarındaki tüm kışlık eserleri (bere, atkı, mont, battaniye, eldiven…) tırlarla bölgeye gönderen Trabzonspor Kulübü, dün 1 tır muhtaçlık materyalinin yanı sıra ekip otobüsünü de bölgeye yolladı. –

20 dereceye kadar kuvvetli uyku tulumunun yanı sıra su ve gıda hususlarının yüklendi 1 tır ve otobüs, Malatya’da bulunan AFAD uyum merkezine ulaştı. Ekip otobüsü, valilik uyumuyla bölgede tahliyelerin yapılması emeliyle kullanılacak. Trabzonspor İdaresi, toplamda 50 çocuk için altyapı tesislerinin hazırlandığını ve depremzede evlatların tüm gereksinimlerinin burada karşılanacağını açıklamıştı.

10 GÜN UZUNLUĞUNDA 500 BİN EKMEK

Trabzon Fırıncılar Odası, zelzele bölgesinde yaşanmış olan ekmek ıstırabı sebebiyle harekete geçmişti. 10 gün süresince afetzedelere toplamda 500 bin ekmek gönderilecek. Trabzon’daki ekmek fırınları gece gündüz çalışırken, her gün tırlarla averaj 50 bin ekmek yollanıyor. Yalnızca fırınlar değil, meslek liseleri de daima ekmek üretimi yapıyor.

YABANCILARDAN DAYANAK ÇAĞRISI

Uğurcan Çakır başta olmak suretiyle Trabzonspor’un yerli yıldızları bağış kampanyalarına dayanak verirken, yabancı oyuncular da devrede. Visca, Siopis, Vitor Hugo, Denswil, Trezeguet suretiyle adlar, toplumsal medya hesapları üstünden kendi vatandaşlarına davette bulunuyor ve Türkiye’deki kampanyalara dayanak verilmesini istiyor.

UEFA, BASEL MAÇI KARARINI VERDİ

Trabzonspor’un, devletimizde yaşanmış olan zelzele felaketi sonrası Konuşma Ligi’ndeki Basel müsabakasını oynayıp oynamayacağı ise net değildi. Mevzuyla ilgili önder Ahmet Ağaoğlu’ndan izahat geldi. Ağaoğlu, “UEFA ile meydana getirilen görüşmelerde, Trabzon’da bir mesele yaşanmadığı ve zelzeleden direkt olarak etkilenen vilayetlerden biri olmadığı için Basel müsabakasını oynayacağımız söylendi” dedi. Bordo-Mavililer, 16 Şubat Perşembe akşamı saat 20.45’te Basel’i Akyazı Stadı’nda konuk edecek.

Tüm gelirler afetzedelere…

Zelzele felaketi sonrası yardım için seferber olan ve muhtaçlık materyallerini kentte belirlenen noktalara götürmüş olan Trabzonlu futbolseverlerin, bu müsabakaya ağır ilgi göstermesi, maçtan elde edilecek tüm gelirlerin de afetzedelere gönderilmesi planlanıyor.

TAKIM BUGÜN TOPLANIYOR

Bordo-Mavililer, bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplanacak. Trabzonspor, akşam saatlerinde yapacağı idmanla 16 Şubat’taki Basel maçının hazırlıklarına start verecek. İdman öncesi sarsıntı felaketi sebebiyle teknik yönetici Abdullah Avcı’nın ve futbolcuların, yeniden takviye davetinde bulunmaları planlanıyor. Hem Abdullah Avcı’nın hem de oyuncuların, bağış kampanyalarına yüklü seviyede katkı sağladıkları öğrenildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu