Haber

Uygun ki varsın Montella

Zelzele bölgesi için yardım kampanyaları devam ediyor. Futbol dünyası da bu kampanyaların ön saflarında yer aldı. Daha evvel Roma’ya giderek arkadaşı Mourinho ile bölge için neler yapabileceğine dair düşünce alışverişinde bulunan, Fiorentina ve Roma ile temsili maç organize eden Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, artık de sarsıntıdan etkilenen beşerler için yardım kampanyası başlattığını duyurdu. İtalyan teknik insanın düzenlemiş olduğu kampanyanın adı ise “SOS Turchia” oldu.

Dernek kurdu, yardım eli uzattı

Montella, Instagram hesabından yapmış olduğu açıklamada, ailesiyle beraber “Vincenzo Montella Acil Durum” ismiyle insani yardım derneği kurduğunu belirterek, Kahramanmaraş merkezli ve ortalarında teknik yöneticisi olduğu ekibin kenti Adana da olmak suretiyle 11 ili etkileyen zelzele felaketi için “SOS Turchia” yardım kampanyasını başlattığını kaydetti.

‘Kendimi buna adayacağım’

Derneğinin rastgele bir kâr gayesi gütmediğini, büsbütün yardım niyetli bulunduğunu söz eden Montella, “Burada emel, bağışlar toplamak ve bununla Adana halkına yönelik projeleri gerçekleştirmek. Ben de kendimi, bu projelerin uygulanmasına adayacağım” dedi. 48 yaşındaki teknik yönetici, “Onlara yardım için gelen pek fazlaca ufak çabayı birleştirmeyi umarak, bu insanlara büyük bir şey yapma gereksinimini içimde hissediyorum” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu