Haber

Vitor Pereira için skandal kelamlar: Becereksiz, aciz, yıkım!

Corinthians’tan ayrılan ve olaylı bir şekilde kadronun öncesiz rakibi Flamengo’nun başına geçen Vitor Pereira, Brezilya’da eleştiri oklarının gayesi oldu.

Vitor Pereira idaresindeki Flamengo, lgide güzel bir performans sergilemesine rağmen iki finalden boynu bükük ayrıldı. 28 Ocak’ta Brezilya Üstün Kupası maçında Palmeiras ile karşılaşan Flamengo, 1-0 öne geçmiş olduğu müsabakayı 4-3 kaybederek kupayı rakibine kaptırmıştı.

BİR FİNAL DAHA KAYBETTİ

Flamengo evvelki gece, Libertadores şampiyonu ile Copa Sudamericana şampiyonunu karşı karşıya getiren finalde Independiente del Valle ile karşı karşıya geldi.

Ekvador temsilcisi 69. dakikada bulmuş olduğu golle 1-0 öne geçti. 88. dakikada 10 şahıs kalan Independiente, kalesini gole kapatarak alandan 1-0 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Flamengo, Vitor Pereira idaresinde çıkmış olduğu ikinci final maçında da kupayı kazanma başarısı gösteremedi.

DOMENEC TORRENT BENZETMESİ

Brezilya’da gösterim icra eden UOL da Vitor Pereira’nın performansına sert tenkitler getirdi. Müelliflerden Paulo Vinicius Coelho, Flamengo’yu tahlil ederken bir periyot Flamengo’yu çalıştıran Galatasaray’ın eski teknik yöneticisi Domenec Torrent’e de değindi.

Coelho köşesinde; “Vitor Pereira’nın Flamengo’su yüzde 25 yitirme oranına haiz. Bu yalnızca Domenec Torrent periyodundaki yüzde 26’dan sonrasında en makus oran” sözlerine yer verdi.

Bir diğer muharrir Renato Maurício Prado ise, “Şimdiye kadar fazlaca sefer yazdım. Flamengo’nun döneme yıkım bir başlangıç yapmasının sebebi aciz futbol departmanıdır” tabirlerine yer verdi.

Prado ayrıyeten, Vitor Pereira idaresindeki Flamengo bir kez bile nitekim güzel oyun oynayamadığını savundu.

VITOR PEREIRA’DAN ALKIŞLANACAK HAREKET

Fenerbahçe’nin Eski Teknik Yöneticisi Vitor Pereira’nın çalıştırdığı Flamengo’da teknik kurul ve futbolcular, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için ortalama 30 milyon lira bağışladı.

Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’de yaşanmış olan sarsıntının akabinde Brezilya’da bağış toplanmasına öncülük etti.

Brezilya’da gösterim icra eden Fanaticos Haber sitesinde yer edinen habere nazaran, Flamengo yöneticileri, futbolcular, teknik kurul ve Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için 8 milyon Brezilya reali (30 milyon TL) toplamıştı.

Öte taraftan Flamengo ve Al Ahly’nin karşılaşmış olduğu çabayı Brezilya ekibi 4-2 kazanırken Vitor Pereira hiçbir golde luk yaşamadı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu