Haber

Volkan Demirel: Plan tutunca Volkan âlâ hoca oluyor

Süper Lig’in 21. haftasında konuk etmiş olduğu Trabzonspor’u 2-1 yenik eden ve 5 maç sonrasında kazanan Hatayspor’da teknik yönetici Volkan Demirel, 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. 3 puandan dolayı oldukca keyifli olduklarını vurgulayan Demirel, “Kazandığımız için memnunuz. İnşallah tüm Hatay bizim suretiyle memnundur. Bizim suretiyle huzurludur.” dedi ve ekledi:

‘Trabzonspor’un golden öteki net bir durumu yoktu’

“Uzun zaman sonrasında birinci sefer, daha doğrusu 5 maç oldu. 5 maçtır galip gelememiştik. Bugünkü yengi o 5 maçın telafisi olmuştur diyelim. O yüzden biz oldukca memnunuz. Birinci yarı birazcık oyunu tutup ikinci yarı hamlelerimizle bir arada maçı almayı düşünüyorduk ki birinci yarıda Trabzonspor’un golden diğer net bir konumu da yoktu. Aşağı üst yanılmıyorsam uzun toplarla gelmeye çalıştılar. Rastgele bu türlü kenar tertibi ya da merkezden bir tertipleri yoktu. Lakin golü yememiz bizi birazcık demoralize etti. Zira hedefimiz birinci yarıyı gol yemeden bitirip ikinci yarı hatta 3-4 tane değişim yapmayı planlıyordum. Sadece yenik olunca Ruben’le Ayoub’u atarak gerçi şu da vardı.”

‘Plan tutunca Volkan muntazam hoca oluyor’

“Ruben’in hafta içi bir rahatsızlığı vardı. 2-3 gün bizle idmanlara katılamadı. Ayoub’un da bildiğiniz gibi tahminen azca oldukca geçirme gündeminde bir görüşmeleri var. Onun da başı tam hazır olmadığından ikisine de ‘sizi ikinci yarıda kullanacağım. Bugünkü plan bu şekilde’ dedim. Onlar da sağ olsun oyuna girer girmez katkı sağladılar. Şu demek oluyor ki tutmasa bu plan Volkan şöyleki olurdu. Tutunca bu plan Volkan muntazam hoca oluyor. Sadece futbol günün koşullarıyla hoş. Bugünkü ortam bizlere müsaitti. Biz kazandık. Biz Trabzon’un standardını, başlarındaki hocanın âlâ bir hoca bulunduğunu, geçen senenin şampiyonu bulunduğunu bunların hepsini biliyoruz lakin bizim şu an kazanmamız gerektiği, onların durumundan daha kıymetliydi.”

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu