Haber

Yakup Alkan ve Ahmet Eyüp Türkaslan’ın son telefon görüşmesi kahretti!

Depremde yaşamını kaybeden Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan ile tıpkı apartmanda oturan ekip arkadaşı Yakup Alkan, zelzeleden çabucak evvel mukavelesini feshederek ekip ayrılması yardımıyla hayatta kalmasının kıssasını Spor Arena’ya söyledi.

Enkazdan cansız vücudu çıkarılan yakın arkadaşı Ahmet Eyüp Türkaslan ile ortasında geçen son telefon görüşmesini de özetleyen Alkan, başarıya ulaşmış file bekçisinin, oğlu Yusuf’a, “Seninle vedalaşamayacak mıyım?” söylediğini söylemiş oldu.

Yakup Alkan’ın his yüklü açıklamaları şu formda:

“BAŞKAN İDMAN İÇİN ÇAĞIRDI, 20 SAATLE HAYATIM KURTULDU”

Psikolojim altüst oldu. 20 saatle hayatım kurtuldu. Ailemin de birebir halde. Mukavelemin feshedileceği aşikardı. O sırada görüşmelerimi yapıyordum. Zelzeleden bigün evvelki gece Şanlıurfaspor’la anlaştım. Gece saat 01.30 suretiyle işim bitti ve “hayırlı olsun” dedik. Şanlıurfaspor’un lideri oldukca ısrar etti. Israrcı olması muntazam oldu oldukca şükür. Çarşamba günü maçları vardı. Şanlıurfaspor Lideri, “Bir iki gün kadroyla katiyetle antrenman yap ki çarşamba günü kıymetli bir maça gidiyoruz. Kati gel yarınki antrenmanda bulun” dedi.

“ŞANLIURFASPOR’LA ANLAŞMASAYDIM ORADA KALMAYA DEVAM EDECEKTİM”

Yeni Malatyaspor, Rizespor deplasmanından dönüyordu. Merhum Ahmet’in eşi de bizim konuttaydı. Eşimle beraber bavulları hazırladılar. Yanımıza azca bir eşya alıp biz oradan sabaha karşı 4-5 suretiyle otomobille yola çıktık. Urfa’da bizlere otel ayarlamışlardı, sabah 9-10 suretiyle gidip otelde kaldık. Daha konutumu tutmamıştım. Bu da birinci kere oluyor. 10 senedir Futbol oynuyorum, 7 senedir evli biriyim. Olağanda sarfiyat bir kadroyla anlaşır, meskeni fiyat ondan sonrasında eşimi çocuğumu getirirdim. Birinci kere plansız bir halde eşimi ve çocuğumu alarak gittim. Ben Urfa’ya vardım, tıpkı gece Zelzele oldu. Neler olup bittiğini öğrenmek için çabucak kaleci Ahmet’i aradım. Kadrodan birkaç çocuk beni aradı ve “Abi sizin bina yıkılmış. Sen orada mısın?” dedi. Kimse oradan gittiğimi bilmiyordu. Kontratımı feshetmiştim fakat grup bulana kadar orada kalmaya devam ediyordum. Eğer Şanlıurfaspor’la anlaşmasaydım yeniden orada kalacaktım.

RAHMETLİ AHMET, OĞLUMA “SENİNLE VEDALAŞAMAYACAK MIYIM?” DEDİ

Rahmetli Ahmet’le telefonda konuşmuştuk. Oğlum Yusuf, Ahmet’i aradı. Oğlumu oldukca severdi. “Ben Yusuf’la vedalaşamayacak mıyım?” diyerek gülümseyerek konuşmuştu. Tanrı yerini aden eylesin. Fazlaca uygun çocuktu. Ortamızda 3 yaş vardı, bana “abi” kederi. Yanımızda uzanmaz, ayak ayak üstüne atmazdı. O denli saygılı ve terbiyeli bir çocuktu. Sabah 7’de kalkardı ve nizamlı yaşardı. Futbol topluluğunda gördüğüm azca insanlardandır.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu