Haber

Yıldız futbolcu Adana Demirspor’un kapısından döndü! İmza atmaya gelmişti

Spor Toto Üstün Lig’e yükseldiği 2021-2022 döneminden itibaren oynadığı futbolla taraflı yansız futbol otoritelerinin beğenisini kazanan Adana Demirspor’da aktarma hareketliliği devam ediyor. Bugüne dek dünyaca meşhur birçok adı takımına dahil eden Adana Demirspor bir yıldızı daha bitirme noktasına getirdi lakin aktarma son anda yattı. Transferin perde ardında yaşananlar ise şaşkınlık yarattı. İşte detaylar.

ÖNCE HULK’U İSTEDİLER

Adana Demirspor, Brezilyalı yıldız Hulk’u aktarma etmek istedi. Adana Demirspor Lideri Murat Sancak, A Spor’a yapmış olduğu açıklamada “Hulk’un kendisi ve eşi gelmek istiyordu. Lakin kulübü bırakmak istemiyordu. Fazlaca mühim para verdim. Tahminen gösterim gelirinin tamamını ona verdim. Fazlaca istedim, kendisi de oldukca gelmek istedi. Hulk’a bonuslarla beraber 6M€ teklif yaptık. 36 yaşlarında, 2.5 senelik sözleşme önerdik. Bitti artık, gelme talihi yok. Kulübü bırakmıyor. Hulk’un şöyleki bir problemi var; Hanımıyla boşanıyor, baldızıyla evleniyor. Eşi de kendisi de orada kalmak istemiyor aslen. Türkiye’yi de araştırmışlar, gelmek istiyorlar. Lakin kulübü müsaade vermezse yapabileceğimiz bir şey yok.” tabirlerini kullanmıştı.

‘SUAREZ’LE GÖRÜŞTÜK’

Adana Demirspor Lideri Murat Sancak, Dünya Kupası’nın akabinde Gremio’ya imza atan Luis Suarez’le de görüştüklerini açıklamıştı. Sancak, “Suarez’le de görüştük, eşi buraya gelmek istemedi. Eş, abi, baba problemi yaşıyoruz. Bakayoko’nun da ağabeyi mesele. Zorlaştırıyor. Bir santrfor daha alacağız. Fakat Fenerbahçe maçına yetişmez.” demişti.

‘6 NUMARA VE SANTRFOR’

Adana Demirspor Lideri Murat Sancak kıymetli bir orta saha ve forvet oyuncusunu takımlarına katmak ismine çalışmalarda bulunduklarını tabir ederek “Bir 6 numara ve santrfor almaya uğraşıyoruz. Önceliğimiz 6 numara. Kafi bir 6 numara bulursak alacağız. Santrforla da görüşüyoruz. Alabilirsek, alacağız. Yabancı santrfor” kelamlarını kullanmıştı.

BAKAYOKO SON ANDA VAZGEÇTİ

Adana Demirspor’un orta alana transferini düşündüğü adların başlangıcında Tiemoue Bakayoko geliyordu. Adana Demirspor Lideri Murat Sancak “Bakayoko’nun da ağabeyi mesele. Zorlaştırıyor.” kelamlarını kullanmıştı. Bakayoko transferinin perde ardı ortaya çıktı.

Adana Demirspor bonservisi Chelsea’de bulunan ve Milan’da kiralık olarak Bakayoko’nun hem kendisiyle hem kulüpleriyle mutabakat sağlamış oldu. Skorer’in edinmiş olduğu bilgiye nazaran resmi evrakları imzalamak için kulüp binasına giden Bakayoko imzadan son anda vazgeçti ve aktarma yattı.

Avrupa’da aktarma periyodunun sona ermesiyle beraber Bakayoko’nun Adana Demirspor’a transferi epeyce zorlaştı. Adana Demirspor’un orta saha bölgesi için değişik alternatiflere yöneleceği öğrenildi.

Adana Demirspor’un Fenerbahçe maçından sonrasında iki aktarma daha yaparak transferi kapatacağı öğrenildi.

İTALYA’DAN BOMBA İDDİA

Tiemoue Bakayoko’nun menajeri Andy Bara, İtalya’dan Calciomercato’ya çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Calciomercato’da yer edinen habere nazaran Cremonese ve Lyon’un ilgilenilmiş olduğu Bakayoko için aktarma penceresi şimdi kapanmadı.

Habere nazaran Bakayoko, Milano’dan ayrılmayı kabul etti ve yolu Türkiye’den geçebilir. Calciomercato’da yer edinen haberde “Bakayoko’nun Adana Demirspor ile görüşmeleri yeniden başladı. Chelsea de dahil olmak suretiyle ilgili taraflar, 2026’ya kadar mukavele imzalamaya hazır olan Fransız orta saha oyuncusunun transferi için muahedeye oldukca yakın.” tabirleri yer aldı.

MENAJERİNDEN BAŞ KARIŞTIRAN AÇIKLAMA

Tiemoue Bakayoko’nun menajeri Andy Bara, Calciomercato’ya yapmış olduğu açıklamada Adana Demirspor ile yüzde 90 oranında mutabakata vardıklarını deklare etti.

Andy Bara, Bakayoko’nun ağabeyi ile kelam hakkı olan tek menajerinin kendisi bulunduğunu tabir ederek şunları söylemiş oldu:

“Bakayoko yüzde 90 oranında Adana Demirspor’a aktarma olacak. Kardeşi Soualio ve ben onun geleceği için çalışıyoruz, diğer hiçbir menajerin konuşma hakkı yok.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu