Haber

Yılmaz Vural deklare etti! Yeni Malatyaspor ligden çekiliyor! ”10 şehire bomba atsalar tekrardan bu türlü olmaz”

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 vilayette binlerce can yitirilmesine neden olan zelzele sonrası Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Yılmaz Vural, acı dolu halde konuştu.

“10 ŞEHİRE BOMBA ATSANIZ BU TÜRLÜ OLMAZ”

Yılmaz Vural: “Destek antrenörümle ile dördümüzü gece saat 3’te Elazığ’a bıraktılar bizi. Oradan Malatya’ya geçip sonrasında da Gaziantep’e geçerek evladımızın defin sürecini tamamladık. Sarsıntının merkezi Pazarcık kazasından geçtik. Orayı görseniz içiniz acır, tüm meskenler yıkılmış, akordeon suretiyle olmuş. Kardeşimizi, evladımızı yitirmek şaşırtıcı ve hayret verici üzdü bizim topluluğumuzu. 13,5 milyon insanı ilgilendiren 10 kentte bomba atsanız bu türlü olmaz.”

“AHMET’İMİZİN ODASININ ÖNÜNDEN GEÇECEKLER”

“Federasyonumuzdan ricamız Yeni Malatyaspor’u geri kalan bölümde bağışlasınlar. Devam edecek durumda değiliz. Federasyonumuzun yarın toplantısı var, karar verecekler. Şuan ki psikolojiyle yabancı oyuncularım kenti terk etti. Afrika’dan Avrupa’dan gelen var, gitmek istiyorlar, bu tarz şeyleri engelleyemiyoruz. Türk oyuncularımın hepsi meskenlerinde, buraya getiremiyoruz onları. Zira Ahmet’imizin odasının önünden geçecekler. Bu psikolojiyle bu yarışa devam edecek durumda değiliz.”

“KEŞKE ONLAR DA DÖNMESEYDİ”

“Rize maçından sonrasında ben oyuncularıma 2 gün müsaade verdim. Malatyalı oyuncularım geri döndüler. Keşke onlar da dönmeseydi. Ekibin başka oyuncularına, yöneticilerine bir şey olmadı.”

LİGDEN ÇEKİLME KARARI

“Şu an futbolun vakti değil. Binlerce insanımız göçük altında, aileleri yas tutuyor, haberlerini bekliyor, cenazesini gömüyor. Ikimiz de futbol oynayacağız. Kelam mevzusu değil bu türlü bir şey. Şu an net bir karar almadık lakin futbol oynayamayacağız. İdare şurasını topladıktan sonrasında ligden çekilme kararını alacağız”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu