Haber

Zelzelede vefat eden Yasin Güvenç’in hüzünlü hikayesi

Depremin ortamızdan kopardığı adlardan biri de Havza Belediyespor’un eski futbolcusu Yasin Güvenç… Uzun seneler memleketinin grubu Havza Belediyespor’da forma giyen 22 yaşındaki Yasin kabiliyetine karşın ustalaşmış Futbol talihi elde edemeyince astsubaylığa geçerken, birinci vazife yeri olan İskenderun’da yıkıntı altında kaldı ve yaşama gözlerini yumdu. Geride ise ümit ve hüzün dolu bir öykü bıraktı.

TEK ERKEK ÇOCUKTU

Samsun’un Havza ilçesinde 27 Nisan 2000’de doğan Yasin çocukluğunda oldukça kitap okur ve daima İspanya, Arjantin, Brezilya liglerini izlerdi. Babası Mustafa ve anası Nermin’in tek oğluydu. Kız kardeşi Burcu’ya oldukça düşkündü, her maça götürürdü. 2012 senesinde başladığı futbol mesleğinde yalnızca Havza Belediyespor’da oynadı. Bu kulübün küçük, genç ve yıldız kadrolarında şampiyonluklar yaşadı. Akabinde Havza’nın Samsun Üstün Amatör Lig’de şampiyonluk yaşayan takımında yer aldı. 2018-19 döneminde kırmızı beyazlı formayla Bölgesel Amatör Lig’de oynadı.

İDOLÜYLE TIPKI KADRODA OYNADI

Samsunspor’un maçlarını takip eder izlerdi. Yasin’i izleyenler, stoper mevkiinde başarı göstermiş performansının yanı sıra tekniği, fiziği ve zekasından dolayı ona ‘Pique’ lakabını takmışlardı. Tek idolü Samsunspor forması giyen ve ondan sonra Havza Belediyespor’da beraber oynadığı Seyit Ahmet Kurt’tu. Onunla oynamaktan gurur duyuyordu.

DEMEK Kİ KISMETİM YOK DEDİ, ASKERLİĞİ SEÇTİ

· Başarılıydı, takip edilen bir isimdi fakat bir türlü beklediği teklifler gelmiyordu. “Samsunspor ile bir sefer idmana çıksam dünyalar benim olurdu. Demek ki benim kısmetim yok. Artık asker olmak isterim” dedi.

· Oldukça sevilmiş olduğu ülkesine hizmet etmeyi oldukça istiyordu. Bu yüzden astsubaylık imtihanlarına girdi ve birinci olarak tabanca altına alındı. Birinci misyon yeri İskenderun oldu. Maalesef Zelzele Yasin’i ortamızdan aldı ve memleketi Havza’da gözyaşları içinde toprağa verildi. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu