Orduspor

52 Orduspor’da İşler Yolunda İlerliyor

TFF 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü‘nün Basın Sözcüsü Çağatay Öztürk, kulübün yeni sezon hazırlıkları ile alakalı bilgiler vererek, “Taraftarlarımızla birlikte sezon bitiminde bir üst lige çıkarak, amacımıza ulaşacağımıza inancımız tamdır” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarına Ordu’da devam etmekte olan 52 Orduspor’da Basın Sözcüsü Çağatay Öztürk, ilk etap hazırlıklarının 3 Ağustos’ta sona ereceğini söyledi.

“Antrenmanlar Neşeli Geçiyor”

Bolu kampına 6 Ağustos’ta start vereceklerini aktaran Öztürk; “52 Orduspor Futbol Kulübü olarak bilindiği gibi, teknik heyetle anlaşarak ve transferlerimizi yaparak, 2021/2022 futbol sezonunu 21 Temmuz 2021 Çarşamba günü açtık ve tesislerimizde çalışmalara başladık. Teknik sorumlumuz Cüneyt Tiryaki, antrenör Zafer Ulusal, kaleci antrenörü Yalçın Arıkan, atletik performans antrenörü Ceyhun Elçiler ve antrenör Koray Teker eşliğinde çalışmalarımız devam etmektedir. Futbolcularımızın bu kampta, evvela performans ölçümlerine ait testler, Prof. Dr. Yusuf Köklü, Prof. Dr. Harun Emrah Türkdoğan, Doç. Dr. Hüseyin Gökçe tarafından tesislerimizde yapılmış olup, çalışmalar neşeli ve uyum içerisinde devam etmektedir. Birinci kamp dönemimiz 3 Ağustos 2021 Salı günü sona erecek olup, futbolcularımıza iki gün izin verilecektir. İkinci kamp dönemimiz 6 Ağustos 2021 günü Bolu’da Hilton Otel’de başlayacaktır” dedi.

“Stada Girmek İçin Aşı Şart”

Statlara yüzde 50 seyirci alınacak olmasına da değinen Öztürk, şunları kaydetti; “Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 28.07.2021 tarihinde yapılan yazılı açıklamada, statlarımızın kapasitesinin %50 oranında, locaların ise tam kapasite seyirci alımına karar verilmiştir. Fakat seyircilerimizin stada girebilmesi için, HES kodlarının olması, HES kodunun onay vermiş olduğu kişilerin stada alınması sağlanacaktır. Aşı olmamış, ve COVİD-19 geçirmemiş seyircilerimizin, müsabaka gününden 48 saat önsesinden PCR testi yaptırmaları zorunludur. COVİD-19 PCR testi olmamak için aşı olunması gerekiyor. Aşı olunan tarihten 14 gün sonra başlamak üzere 180 gün süreyle, COVİD-19 geçirmiş kişilerin yine 180 gün süreyle COVİD-19 PCR testine ihtiyaç yoktur. Her şeyden önce sağlığımız başta gelmektedir.”

“Çetin Bir Sezon Geçecek”

Son olarak gruba ve hedeflere değinen Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı; “2021/2022 futbol sezonunda çok kuvvetli bir grupta mücadele edeceğiz ve bu sezon çok çetin geçecek. İlk yarı müsabakaları 4-5 Eylülde başlayacak olup, ilk maçımız deplasmanda Kuşadasıspor ile olacaktır. Fakat biz taraftarlarımızla birlikte sezon bitiminde bir üst lige çıkarak, amacımıza ulaşacağımıza inancımız tamdır.”

Kaynak:ordugazete.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu