Orduspor

Başkan Güler: Efsane Geri Döndü

Bölgesel Amatör Lig Play-Off Final müsabakasında rakibini penaltılarla mağlup eden Orduspor 1967, 3. Lig’e yükselerek Ordu’yu sevince boğdu. Gece saat 03.00’te şehire giren kafileyi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ilk sırada olmak üzere çok sayıda taraftar karşıladı.
Şampiyonluk kutlamalarında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bulutların arkasında uzun zamandır bekleyen yıldızımız Orduspor, tekrar parlıyor” dedi.

Rakiplerini Bir Bir Geçti

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Orduspor 1967, pandemi dolayısı ile format değişikliği yapılarak oynanan grup aşamasını lider tamamlayarak adını finallere yazdırdı. Çeyrek ve yarı finali kayıpsız geçen Orduspor, finalde Bolu Abant FK ile 3. Lig’e yükselme mücadelesi verdi.

Şampiyonluk Penaltılarla Geldi

Kastamonu Gazi Stadyumu’nda oynanan maçın normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 ile sonuçlandı. Penaltı atışlarında rakibine 4-3’lük üstünlük sağlamakta olan Orduspor 1967 şampiyonluğa uzanan taraf oldu.

Kutlamalar Kastamonu’da Başladı

Maçın son düdüğü ile beraber Orduspor takımı ve taraftarlar büyük sevinç yaşadı. Maçı stadyumda takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve protokol üyeleri de sahaya inerek bu sevince ortak oldu.

Orduspor’u Başkan Güler Ve Taraftarlar Karşıladı

Maçın ardından 03.00’ta kente ayak basan takımı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve mor beyazlı taraftarlar karşıladı. Gece geç saatlerde coşkunun adresi Ordu Büyükşehir Belediyesi önü oldu. Burada kurulmuş olan platformda Ordusporlu futbolcular, yönetim ve taraftarlar bütünleşti.

Başkan Güler: “Efsane Geri Döndü”

Futbolcularla ve taraftarlarla şampiyonluk coşkusu yaşamakta olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Orduspor’un eski günlerine kavuşacağın söyledi.
Mor-beyazlıların en kuvvetli yanının taraftarı olduğunu belirten Başkan Güler, “Allah’a şükürler olsun ki bugün efsane geri döndü. Efsanenin geri dönüşünde futbolcu kardeşlerimizin 120 dakikalık mücadelesinden sonra penaltılarla bu sonuca varmaları bizi oldukça mutlu etti. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Orduspor’un en kuvvetli yanı taraftarı. Bu taraftar ile bizler için sınır yok. Sonuna kadar giderek bu mor-beyazlı renkleri tekrar eski günlerine kavuşturacağız Allah’ın izniyle. Ordu’da yeni bir rol model ortaya çıktı, Savaş Başkan. Delikanlılığı, mertliği ve erdemli davranışlarıyla, ahlakıyla, alçak gönüllülüğü, sportmenliği ve sevgisi ile bütün Ordu’yu kucaklayacak. Bulutların arkasında uzunca bir süredir bekleyen yıldızımız Orduspor, tekrar parlıyor. İnşallah bu çok güzel bir güneş olacak, erdemi ile bütün Karadeniz’i bütün Türkiye’yi ve dünya futboluna katkıları olacak” ifadelerini kullandı.

Kulüp Başkamı Şimşek: “Biz Direncimizi Taraftarımızdan Aldık”

Kutlamalarda konuşan Orduspor Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, vermiş olduğu katkılar dolayısı ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti. Bugüne gelene kadar çok zorlu süreçlerden geçtiklerini söyleyen Şimşek, “1 senelik çalışmanın neticesinde almış olduğumuz güzel sonuçla şehrimize döndük. Bu şekilde güzel bir karşılama ile mutluluk ve gurur duyduk. Öncelikle büyükşehrin büyük abisi, bizlere daima büyüklük yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Bu şehirde bizim arkamızda duran herkese teşekkür ediyorum.

Orduspor’a geldiğimizde 5 meşin yuvarlağı vardı, 3’ü patlaktı, 2’si sağlamdı. Futbolcu kardeşlerimiz o 2 topa vurmak istemiyordu. Orduspor’un yatmaya yeri, içmeye suyu, elektriği terzi Halil abiden alan bir kulüp haline gelmişti. Bu değişmeli dedik ve Orduspor alt yapısında futbol oynamış, kulüpte bayrak tutan Mahir abi ve o dönemin hocası Mahmut Hoca ile bir yola çıktık. Bu yolda çok meşakkatli zamanlarımız geçti. Çok üzüldük, çok kırıldık, çok yorulduk ama pes etmedik, inandık. Taraftarlarımız bizlere ‘inananlar kazanacak’ dedi. Biz bir hikâye yazdık, iyi de oldu. Ben şahsım adına basit bir şeyi kabul etmiyorum. Mücadele ede ede, az az bugünlere geldik. Bugünlere gelmemizde bizim yanımızda olan gerçekten kulübümüzün Onursal Başkanı olarak görmüş olduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Biz direncimizi taraftarımızdan aldık. Bu şehirde Orduspor’dan başka Orduspor yok” biçiminde konuştu. Orduspor şarkıları ile birleşen 3. Lig coşkusu sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Kaynak:ordugazete.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu