Orduspor

Orduspor’un Cezası Kaldırıldı

TFF Tahkim Kurulu, Orduspor’a verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasını 100 000 lira para cezasına çevirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Orduspor’a vermiş olduğu 1 fotoğrafı müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasını 100 000 lira para cezasına çevirdi.

TFF’den yapılan yazılı açıklamada, Tahkim Kurulu’nun, taraftarların neden olduğu saha olayları sebebiyle PFDK tarafından 1 maç seyircisiz oynama cezası alan
Orduspor’un itirazını değerlendirdiği bildirildi.

Faillerin bulunmasındaki gayretini kulübün lehine indirim sebebi olarak değerlendiren kurulun, Orduspor’un 1 fotoğrafı müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasını, Futbol Disiplin TalimatI uyarınca 100 000 bira para cezası biçiminde düzelterek oy çokluğuyla onadığı kaydedildi.

Tahkim Kurulu’nun ayrıca, Beşiktaş’la oynanan karşılaşmada taraftarların çirkin ve kötü tezahüratı sebebiyle PFDK’nın Bursaspor Kulübü’ne vermiş olduğu 90 000 lira para cezasını da oy birliğiyle onadığı bildirildi.

Para Cezaları

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), gündemindeki maddeleri görüştü.

TFF’den yapılan yazılı açıklamada, PFDK’nın, Gaziantepspor ile Kayserispor arasında oynanan karşılaşmada taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle Gaziantepspor Kulübü’ne 30 000 lira para cezası vermiş olduğu bildirildi.

Açıklamada, Trabzonspor ile Orduspor arasında oynanan maçta taraftarların neden olduğu saha olayları sebebiyle bordo-mavili kulübün, kurul tarafından 5 000 lira parayla cezalandırıldığı kaydedildi.

Kasımpaşa-Akhisar Belediyespor mücadelesinde müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle Kasımpaşa kaleci antrenörü İbrahim Yılmaz’ın da 10 000 lira para cezası almasının kararlaştırıldığı ifade edildi.

Bu arada PFDK, Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta yer alan ve Belediye Bingölspor ile oynaması gerekli olan karşılaşmaya çıkmayan Gebzespor’un 3-0 hükmen mağlup sayılmasına, ayrıca Futbol Müsabaka Talimatı’nı ikinci kez ihlal etmesinden dolayı aynı madde uyarınca bu kulübün bir alt lige düşürülmesine karar verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu