Orduspor

Yeni Ordu Stadı Otel Olarak Da Hizmet Verecek

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu’da UEFA standartlarında yapılan yeni stadın otel olarak da hizmet vereceğini söyledi.

Yılmaz, makamında gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’ndeki stat inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü kaydetti.

Yaklaşık 300 işçiyle yürütülen inşaat çalışmalarının problemsiz ilerlediğini dile getiren Yılmaz, 22 000 kişilik seyirci kapasiteli yeni stadın Türkiye’de içinde otel bulunan ilk stat olacağı bilgisini verdi.

Enver Yılmaz, kaba inşaatın yüzde 80 oranında tamamlandığını ve stadın 103 milyon tl’ye mal olmasının beklendiğini de aktararak, “53 bin 952 metrekare alan üzerine inşa edilen stadı 2018-2019 futbol sezonunda hizmet sunmaya başlayacak.” dedi.

Spor kompleksi olarak inşa edilen yeni stadın haziran ayında tamamlanacağını vurgulayan Yılmaz, “Gelirini sportif faaliyetlerde harcamak üzere yeni stadın kuzey tribünün altı, deniz tarafındaki bölümünü otel olarak da kullanmayı amaçlıyoruz. Yaklaşık 50 yataklı olması planlanan bu bölüm ilimizdeki otel ve yatak sayısına da katkı sunacaktır.” ifadelerini kullandı.

Stadın Teknik Özelliklerine De Değinen Yılmaz, Şunları Kaydetti:

“Yeni statta doğal çim sahası 105×68 metre ebatlarında sulu sistem ve alttan ısıtmalı olacak. Statta ayrıca 4 adet sporcu soyunma odası, bay-bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping kontrol odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthanelerin beraberinde 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA, FIFA, federasyon ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan çalışma salonu, televizyon-radyo canlı yayın odaları ve panoramik stüdyo bulunacak.”

Toplam 25 locanın yer alacağı stadın diğer teknik fonksiyonlarını de aktaran Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“Statta farklı tribünlerde dahil olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, saha ve deniz manzaralı 2 restaurant alanı bulunacak.

Ayrıca stat içinde bay-bayan soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 salon, 3 adet misafir seyirci, 12 adet ev sahibi seyirci için bilet gişesi, 428’i kapalı, 126’sı açık dahil olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı ve stadyumun farklı bölümlerinde 26 merdiven ve 16 asansör bulunacak.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu