FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Bakan Kasapoğlu deklare etti: ‘Tüm ulusal spor tertipleri durduruldu’

Kahramanmaraş merkezli 7.4 büyüklüğündeki sarsıntı, etraftaki 10 vilayette büyük yıkıma yol açtı. Sarsıntı ile ilgili haberler üst üste gelirken spor karşılaşmaları için de karar verildi.

‘TÜM ULUSAL SPOR TERTİPLERİ DURDURULMUŞTUR’

Bakan Kasapoğlu’nun yapmış olduğu izahat şu şekilde; Vatanımızda yapılacak tüm ulusal spor tertipleri ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştur. İlgili tüm ünitelerimiz AFAD uyumunda teyakkuz halindedir. Aziz milletimize bir sefer daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Bugünkü Görkemli Lig maçları, TFF 1’inci Lig maçı ve 8 Şubat Çarşamba günü oynanacak TFF 2’inci Lig maçlarının ileri bir tarihe ertelendi. 

ERTELENEN MAÇLAR

SÜPER LİG’deki 
17.00 Ümraniyespor – Adana Demirspor 
20.00 Giresunspor – Kayserispor
20.00 Fenerbahçe – Konyaspor karşılaşmaları

ve 1. LİG’deki 20.00 Eyüpspor – Bodrumspor uğraşı ileri bir tarihte oynanacak. Hafta içindeki TFF 2’inci Lig maçlarının da ileri bir tarihe erteleneceği öğrenildi.

 

 

VOLEYBOLDA DA ERTELEME

Voleybol Federasyonu da kendi web sitesinde yapmış olduğu izahat ile maçların ertelendiğini duyurdu.

Federasyonun resmi web sitesinde şu laflara yer verildi:

Kahramanmaraş, Hatay, Kilis, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa ile birçok vilayetimizi etkileyen zelzele sebebiyle tüm lig ve altyapı voleybol karşılaşmaları ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

Ertelenen karşılaşmaların yeni tarihleri gelecek günlerde açıklanacaktır.

Önemle duyurulur.

HENTBOL MAÇLARI ERTELENDİ

Hentbol Federasyonu da yayınladığı bir yazı ile maçların ileri bir tarihe ertelendiğini deklare etti.

Federasyondan gösterilen yazıda şu laflara yer verildi:

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok vilayetimizde hissedilen zelzele sonrasında spor faaliyetleri ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuştur. Hentbol liglerinde bu hafta içi yapılacak müsabakalar da bu kapsamda ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Depremde yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı diliyoruz.

HALTERDE DE TÜM FAALİYETLER ERTELENDİ

Halter Federasyonu’ndan bir izahat geldi ve spor faaliyetlerinin durdurulduğu açıklandı.

Federasyonun toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada, “Türkiye’nin 4 bölgesiyle birçok vilayet ve ilçesini etkileyen Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki 7,4 büyüklüğündeki sarsıntı sebebiyle Vatanımızda yapılacak Ulusal ya da Milletlerarası tüm spor faaliyetleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca durdurulmuştur.” tabirlerine yer verildi.

Spor faaliyetlerinde son durum Federasyonlardan izahat

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu