FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Burak Yılmaz, Hollanda’da gollerine devam ediyor

Türkiye’de başardıklarının akabinde sürpriz bir formda 35 yaşlarında Lille’e geçirme olan, orada Akıllı Çelik ve Yusuf Yazıcı ile beraber ana para devi PSG’nin önünde şampiyonluğa ulaşarak tarihe yazan Burak Yılmaz dönem başlangıcında da Hollanda’nın yolunu tutmuştu. Fortuna Sittard’la, 2 yılı oyuncu, 3 yılı de teknik yöneticilik olmak suretiyle 5 senelik sözleşme imzalayan ulusal futbolcu, Hollanda’da da klasını konuşturmaya devam ediyor.Türkiye’de başardıklarının akabinde sürpriz bir halde 35 yaşlarında Lille’e geçirme olan, orada Akıllı Çelik ve Yusuf Yazıcı ile beraber ana para devi PSG’nin önünde şampiyonluğa ulaşarak tarihe yazan Burak Yılmaz dönem başlangıcında da Hollanda’nın yolunu tutmuştu. Fortuna Sittard’la, 2 yılı oyuncu, 3 yılı de teknik yöneticilik olmak suretiyle 5 senelik sözleşme imzalayan ulusal futbolcu, Hollanda’da da klasını konuşturmaya devam ediyor.

Puanını 22 yapmış oldu
Doğan Erdoğan, Oğuzhan Özyakup ve Burak Yılmaz’ın formasını giydirilmiş olduğu Fortuna, Eredivisie’nin 19. haftasında Cambuur deplasmanına konuk oldu. Konut sahibi grup, 31. dakikada Mees Hoedemakers’in golüyle öne geçti. 72’de sahneye Burak çıktı, penaltıdan skora dengeyi getirdi. 85’te de Ivan Cordoba, Sittard’a galibiyeti getiren golü attı. Fortuna Sittard, bu galibiyetle beraber puanını 22’ye yükseltti. Cambuur ise 12 puanda kaldı.

37 yaşlarında, 18 maçta 11 gole katkı!
Hollanda Ligi’nde 18. maçında 8 gol, 3 asiste ulaşarak 11 gole katkı elde eden Burak 90 dakika alanda kalırken, Oğuzhan Özyakup da 90. dakikada yerini Doğan Erdoğan’a bıraktı. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu